Anonym nahlásil bombu na súde – policajti prehľadávajú trnavské súdy

Dnes ráno trnavskí policajti prijali z linky 112 anonymné volanie, v ktorom neznámy mužský hlas nahlásil na súdu v Trnave bombu. Informovala o tom hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Volajúci uviedol, že to „bude vážne“. “Keďže osoba neuviedla bližšie informácie k súdu, bezpečnostné opatrenia vykonávajú policajti na oboch trnavských súdoch – Okresnom aj Krajskom,” uviedla Linkešová.

Obidva súdy boli evakuované a v súčasnosti v nich policajti vykonávajú potrebné pyrotechnické prehliadky. “Po operatívnej línii zároveň preverujeme informácie k osobe volajúceho a k jeho motívu. Prípad si prevzal trnavský vyšetrovateľ, ktorý bude pokračovať v ďalšom riešení situácie,” doplnila hovorkyňa polície.

Polícia zasahuje na súdoch v Trnave. Zdroj: Polícia SR
Polícia zasahuje na súdoch v Trnave. Zdroj: Polícia SR

Bližšie informácie budeme poskytovať po ukončení opatrení a zistení viac podrobností o podozrivom volaní. Bezpečnosť obyvateľov Trnavy je na prvom mieste a polícia urobí všetko preto, aby bola situácia čo najskôr vyriešená a aby sa obyvatelia mohli vrátiť do svojich každodenných činností,” informovala Linkešová.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.