Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná

Mesto Trnava, v záujme upokojenia intenzity dopravy v okolí nemocnice, vyhovie žiadosti Fakultnej nemocnice Trnava a dopravného inšpektorátu policajného zboru v Trnave a zmení dopravný režim na ulici Andreja Žarnova.

Fakultná nemocnica v Trnave v spolupráci s okresným dopravným inšpektorátom oslovili mesto Trnava so žiadosťou o obmedzenie prejazdu automobilov, ktoré ulicu využívajú najmä na skrátenie trasy a ktorých cesta nekončí v nemocnici.

Zastavením dopravy na úseku dlhom približne 50 metrov dôjde k zníženiu jej intenzity v okolí vjazdu do areálu zdravotníckeho zariadenia. Zároveň príde k upokojeniu dopravnej situácie a zvýšeniu bezpečnosti pre všetkých účastníkov premávky na tomto frekventovanom úseku. Bariéru pre autá budú tvoriť mobilné kvetináče so vzrastlou zeleňou a niekoľko lavičiek. Tie pretransformujú tento verejný priestor na pokojnejšiu zónu. Oživia ho kríky a stromy ako jasene, javory či muchovníky.

mobilná zeleň na A. Žarnova

Nemocnici zmena v organizácii dopravy pomôže. „Dopravná situácia na ulici Andreja Žarnova si vyžaduje určité obmedzenia. Nemocnica žiada na tejto ulici obmedzenia z dôvodu, že chceme vyriešiť problém s prístupom sanitiek k nám. Ďalším dôvodom je bezpečnosť pacientov, ktorí prechádzajú z areálu nemocnice do Pavilón chirurgických disciplín,“ uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta.

Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava
Časť ulice pri trnavskej nemocnici bude pre autá neprejazdná. Zdroj: Mesto Trnava

Zmena spočíva v zaslepení ulice Andreja Žarnova v úseku južne od vjazdu do nemocnice po Záhradnícku ulicu. Záhradníckou ulicou (prvý vjazd od kruhového objazdu na ulicu Tamaškovičova) sa bude možné dostať iba k južnej vetve ulice Andreja Žarnova. Pre vjazd do nemocnice bude slúžiť druhý vjazd na Žarnovu ulicu, vedúci okolo urgentného príjmu. Tento vjazd bude slúžiť aj vozidlám smerujúcim na ulicu Kollárova. 

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.