Centrum Piešťan čakajú zmeny dopravného značenia

V súvislosti s realizáciou vodorovného značenia a montážou zvislého dopravného značenia v centre Piešťan žiada mesto obyvateľov, ktorí parkujú svoje motorové vozidlá v tejto časti mesta, o zhovievavosť a spoluprácu.

Montáž dopravných značiek a značenie parkovacích miest súvisí s Koncepciou statickej dopravy v meste Piešťany. Rovnako aj so zmenami, ktoré prináša tzv. chodníková novela.

Realizácia značenia bude prebiehať od polovice septembra 2023. „Trvať bude približne dva mesiace, v závislosti od počasia. Značenie parkovacích miest sa dotkne občanov, ktorí parkujú v centrálnej mestskej zóne. Tí budú musieť svoje vozidlá počas realizácie z danej ulice preparkovať na iné miesto,“ uviedol Martin Ričány z mestského úradu.

Ako doplnil, harmonogram prác a konkrétny deň, kedy sa budú čiary na jednotlivých uliciach značiť, dá mesto verejnosti včas vedieť. Ulica, na ktorej sa bude značenie realizovať, bude vopred označená dopravnými značkami „Zákaz zastavenia“. Autovraky budú odťahovým vozidlom premiestnené na autovrakovisko.

Koncepciu statickej dopravy schválili poslanci v júni 2022

Koncepcia statickej dopravy v meste Piešťany bola schválená poslancami na mestskom zastupiteľstve v júni 2022. Na tohtoročnom júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva bolo schválené Všeobecne záväzné nariadenie mesta Piešťany o dočasnom parkovaní motorových vozidiel v zóne s regulovaným státím na území mesta Piešťany. Do platnosti vstúpi 1. januára 2024.

Chodníková novela – na základe novely zákona o cestnej premávke už nebude možné od 1. októbra 2023 parkovať na chodníku mimo vyznačeného miesta, a to ani v prípade, ak na ňom zostane priestor 1,5 metra pre chodcov.

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.