Čo bude s kúpaliskom v Zlatníckej doline?

Na realitných portáloch sa objavil inzerát Kúpalisko v Zlatníckej doline – Skalica.

V ňom predávajúci píše: “RADO Reality pripravuje do predaja časti pozemkov s budovami pri kúpalisku v Zlatníckej doline. Tieto časti sú v súkromnom spoluvlastníckom podiely (1/8) s mestom (7/8), pričom mesto je naklonené k predaju, ako celku. Taktiež je možné predaja celého areálu kúpaliska s podmienkou zachovania objektu ako kúpalisko, poprípade dobudovania kultúrnych častí.”

Naša redakcia v tejto súvislosti oslovila dnes (25.8.2023) hovorcu mesta Skalica Juraja Chovanca s otázkami:

Reakcia mesta prostredníctvom hovorcu Juraja Chovanca. Prinášame ho v plnom znení.

Internetom sa v posledných hodinách šíria správy, ktoré uvádzajú, že Mesto Skalica má v záujme predať kúpalisko v Zlatníckej doline. Tieto informácie sú nepravdivé a hrubo zavádzajúce. Skutočnosť je taká, že mesto vedie rokovania s vlastníkmi pozemkov v areáli kúpaliska o ich vysporiadaní – výmera ich spoluvlastníckeho podielu 1/8 je 520 m². Mesto nemá záujem o predaj kúpaliska, naopak, má záujem o to, aby sa stalo výlučným vlastníkom pozemkov.

Predmetní vlastníci ponúkli pozemky na predaj Mestu Skalica za podmienok, o ktorých bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo. Zároveň však zámer predaja svojho spoluvlastníckeho podielu v tom istom čase zverejnili prostredníctvom realitnej kancelárie.

Realitná kancelária v inzeráte o predaji ich spoluvlastníckeho podielu následne uviedla klamlivé informácie, ktoré hovorili, že “mesto je naklonené k predaju ako celku”. Tieto tvrdenia sa nezakladajú na pravde a zodpovednosť za ich uvedenie nesie autor textu, resp. predávajúci.

Mesto preto následne vyzvalo realitnú kanceláriu, aby tieto zavádzajúce a z ich strany neoverené informácie v texte odstránila. Súčasné znenie inzerátu už túto pasáž neobsahuje.

Na priloženej fotografii nižšie je vyznačený predmetný pozemok v celosti (červenou farbou) – to je pozemok, v ktorom podiel 1/8 (520 m²) je nevysporiadaný a podiel 7/8 vlastní Mesto Skalica.

V súčasnosti je vzťah k predmetnému podielu 1/8 zabezpečený prostredníctvom nájomnej zmluvy. Je tiež dôležité spomenúť, že všetky stavby v areáli kúpaliska, vrátane tých, ktoré stoja na predmetnej časti pozemku, sú vo vlastníctve mesta.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.