Cyklotrasa Zelená cesta bude financovaná zo štátnej podpory

Prípravné práce na premenu nevyužitej železnice na cyklotrasu Zelená cesta po 15 rokoch spejú konečne k realizácii.

Je známe aj to, z akých zdrojov bude zabezpečené financovanie jej výstavby. Na vyhlásenú výzvu Ministerstva dopravy a výstavby SR, v ktorom cez Plán obnovy a odolnosti bude finančne podporená výstavba cyklotrás po celom Slovensku, zareagovalo Združenie obcí Zelená cesta podaním žiadosti v septembri 2022.

Ministerstvo oznámilo, že projekt výstavby cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým bol v žiadosti úspešný. Zaradil sa medzi 25 úspešných projektov, ktorých výstavba bude financovaná zo štátnych zdrojov.

S veľkým potešením a zároveň s rešpektom sme prijali informáciu o úspechu našej žiadosti pri pridelení finančných prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti SR na vybudovanie cyklotrasy Zelená cesta z Piešťan do Vrbového cez obce Trebatice a Krakovany,“ uviedol Radoslav Mlynár, výkonný riaditeľ Združenia obcí Zelená cesta.

Ako doplnil, je to zadosťučinením a výsledkom dlhoročnej práce predsedu Združenie obcí Zelená cesta a starostu obce Trebatice Juraja Vala. “Rovnako aj členských samospráv združenia v zastúpení Peter Jančovič – primátor Mesta Piešťany, Štefan Kubík – primátor mesta Vrbové a František Klinovský – starosta obce Krakovany,” doplnil riaditeľ.

Z celkovej sumy z Plánu obnovy a odolnosti 85 miliónov eur vyčlenených na výstavbu cyklotrás prvá zo série výziev určených pre samosprávy v sume 30,4 milióna eur ráta s vybudovaním viac než 80 kilometrov nových cyklotrás v rámci 25 projektov na Slovensku.

O premene železnice na cyklotrasu sa hovorí od 90. rokov minulého storočia. Intenzívnejšie sa s prípravami začalo v roku 2009.

Po viac ako 15 rokoch od zrodu myšlienky, štúdiách, prácach na projekte, vybavovaní všetkých potrebných náležitosti sa týmto začleníme medzi 25 úspešných projektov na financovanie z Plánu obnovy a odolnosti posúvame míľovým krokom vpred a veríme, že už čoskoro vás budeme môcť informovať o ďalších krokoch pre štart výstavby cyklotrasy Zelená cesta,“ dodáva Radoslav Mlynár.

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.