D2 Kúty: Zranenému dieťaťu nikto nezastavil, nehodu už rieši vyšetrovateľka

Vyšetrovanie dopravnej nehody na diaľnici D2, si prevzala vyšetrovateľka zo Senice a začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Nehoda sa stala dnes, krátko po 07:00 h ráno, len niekoľko stoviek metrov pred výjazdom na obec Kúty, v smere do Českej republiky. Vodič auta Audi A4 mal z doposiaľ nezistených príčin zozadu naraziť do pred ním idúceho kamiónu. Náraz bol taký silný, že auto odhodilo cez zvodidlá mimo cestu do priekopy.

Pri nehode utrpel zranenia nielen vodič, ale aj jeho spolujazdkyňa a 3 malé deti. 48-ročný muž žiaľ svojim zraneniam na mieste podľahol. Záchranári urýchlene previezli všetky zranené osoby do nemocnice.

Policajti museli diaľnicu v smere do Českej republiky, z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov, na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavrieť. Presné príčiny a okolnosti nehody sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

OKREM KAMIONISTU NIKTO NEPOMOHOL

Vodič kamiónu ihneď po náraze zalarmoval všetky záchranné zložky. Ani jeden z okoloidúcich vodičov nezastavil ani iným spôsobom nepomohol, a to ani vtedy, keď na kraji cesty čakalo na pomoc jedno so zranených detí.

“Upozorňujeme vodičov, aby jazdili opatrne a plne sa venovali vedeniu vozidla. Sledujte okolie, nebuďte ľahostajnú voči iným účastníkom premávky. Raz sa môže stať aj vám, že sa ocitnete v núdzi a budete vďačný za každú pomoc,” doplnila krajská hovorkyňa.

  · 

Pozri aj

Aktuálne foto zásahu záchranných zložiek po nehode. zdroj: KR PZ v BA

VIDEO: Záchranársky vrtuľník dnes ratoval na D2 pri Kútoch ťažko zranenú ženu

Záchranársky vrtuľník z bratislavskej základne letel dnes ráno (18.8.2023) k  dopravnej nehode, ktorá sa stala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.