Dunajská Streda podala odvolanie ohľadom výstavby v Kútnikoch

Spoločnosť Panattoni plánuje v Kútnikoch vybudovať logistický park o rozlohe takmer 135.000 m2. Vzhľadom na veľkosť investície a jej charakter, si mesto Dunajská Streda myslí, že pred začatím investície je potrebná podrobná štúdia vplyvov na životné prostredie.

V nej sa na základe stanovených ťažiskových bodov odhalia základné otázky a ktorá bude podporená ďalšími odbornými prieskumami. Investícia takéhoto rozsahu má dopad na okolité živé aj neživé zložky prostredia,“ informovalo mesto Dunajská Streda.

Ako doplnilo mesto, vzhľadom na charakter plánovaného logistického parku je pravdepodobný výskyt stoviek osobných áut a stoviek ťažkých úžitkových vozidiel v cestnej sieti územia a v sieti miestnych ciest mesta. Za kľúčovú otázku preto nemožno považovať len vplyv investície na životné prostredie, ale podrobná štúdia musí pokryť aj zmeny spôsobené v doprave.

Panattoni pripravuje na Slovensku novú priemyselnú zónu pri obci Kútniky. Zdroj: Panattoni
Panattoni pripravuje na Slovensku novú priemyselnú zónu pri obci Kútniky. Zdroj: Panattoni

Mestský úrad v Dunajskej Strede neakceptuje ani postoj spoločnosti Panattoni. Podľa neho sa prípadné dopravné problémy majú riešiť až v budúcnosti. Vedenie mesta a odborníci mestského úradu sa zhodne domnievajú, že všetky tieto otázky je potrebné vyriešiť už na začiatku investície. Nemalo by sa totiž stať, že sa riešenia budú prípadne roky odkladať.

Mesto Dunajská Streda sa preto domnievalo, že rozhodnutie okresného úradu, podľa ktorého na realizáciu investície spoločnosti Panattoni v Kútnikoch nie je potrebná podrobná štúdia vplyvov na životné prostredie, nemožno akceptovať, a tak sa v lehote odvolalo.

Pozri aj

Fotografia zachytáva mužstvo a veliteľa 18. delostreleckej batérie, ktorá sa na jeseň 1944 zúčastnila SNP

Pripomíname si 79. výročie od vypuknutia SNP

Slovenské národné povstanie (SNP) vypuklo 29. augusta 1944, ako reakcia domáceho odbojového hnutia na vstup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.