Fontánu Príbeh Váhu v Piešťanoch čaká rekonštrukcia

Dominanta Námestia slobody – fontána s názvom Príbeh Váhu, ktorá bola vybudovaná v roku 2007, potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu. Informovalo o tom mesto Piešťany.

Poškodenie vzniklo vplyvom počasia, zloženia vody, ale aj zlým konštrukčným riešením spojov. „Odtrhla sa väčšia časť obkladu a dlažby od betónovej konštrukcie spolu s hydroizoláciou. V súčasnom stave nie je možné tieto prvky osadiť naspäť,“ uviedlo mesto.

Pracovníci Služieb mesta Piešťany ďalej evidujú prasknuté a poškodené prívodné rúrky s vodou, ktoré spôsobovali trvalé podtekanie dna a podesty fontány. Otázny je aj stav odpadového potrubia pod fontánou.

Z týchto dôvodov, bude potrebné naplánovať a zrealizovať rekonštrukciu. Súčasťou ktorej by mala byť výmena celej obehovej sústavy potrubí, výmena žulovej dlažby a obkladu. Rovnako aj zmena filtrácie vody a zmena v zložení chémie na úpravu vody. Rekonštrukciu by malo podstúpiť aj drevené pódium, ktoré je súčasťou fontány, a ktorého životnosť pomaly končí,“ doplnilo mesto.

Podľa odhadu pracovníkov Služieb mesta Piešťany celková cena rekonštrukcie môže prevýšiť 100.000 eur v závislosti od množstva zistených porúch a navrhnutého riešenia. Predpokladaná doba rekonštrukcie sú tri až štyri mesiace v závislosti od počasia.

Fontánu Príbeh Váhu v Piešťanoch čaká rekonštrukcia. Zdroj: Mesto Piešťany
Fontánu Príbeh Váhu v Piešťanoch čaká rekonštrukcia. Zdroj: Mesto Piešťany

Pozri aj

zdroj: Arriva Trnava

TTSK: Počas Európskeho týždňa mobility predplatné cestovné lístky s výraznou zľavou

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) počas Európskeho týždňa mobility ponúkne obyvateľom predplatné cestovné lístky s výraznou zľavou. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.