Hasiči ratovali horiaci kombajn, majiteľovi vznikla škoda 90.000 eur

V utorok 18. júla 2023 pred 15.00 h prišlo k požiaru pracovného stroja – kombajnu na poli v katastrálnom území obce Horné Trhovište v okrese Hlohovec. Informovala o tom krajská hovorkyňa hasičov Lena Košťálová.

Plamene zachvátili kombajn a postupne sa rozšírili z poľa do priľahlých malých hájov. „Rozloha požiaroviska zabrala plochu približne veľkú 800×500 metrov. Na mieste udalosti sa nachádzalo vozidlo poľnohospodárskeho družstva, ktoré ochladzovalo okolie pri horiacom stroji,“ uviedla Košťálová.

Likvidačné práce prebehli za vytvorenia čerpacieho stanoviska v obci Dolné Trhovište. “Celkovo zasahovalo 9 príslušníkov so 4 kusmi hasičskej techniky, vrátane štvorkolky. Pri udalosti zasahovali hasičské jednotky z Hlohovca, Piešťan a taktiež aj Dobrovoľné hasičské zbory obcí Leopoldov, Madunice,” informovala Košťálová.

Pri udalosti neprišlo k zraneniu. Prevádzkovo-technickou poruchou prišlo k požiaru, ktorý majiteľovi spôsobil škodu vo výške 90.000 eur,“ doplnila krajská hovorkyňa hasičov.

Oheň - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Oheň – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.