Hasiči zo Stupavy, Malaciek a Lozorna zasahovali v Malých Karpatoch

V utorok 25.07.2023 boli hasiči o 02:10 hod., vyslaní Operačným strediskom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave, k požiaru v pohorí Malých Karpát.

Požiar vznikol v lokalite Veľký Javorník, k.o. Svätý Jur. „Jednotka, v počte 4 hasičov, vykonala výjazd s vozidlom CAS32 Tatra 815. Naša jednotka po príchode na miesto udalosti vystriedala príslušníkov na 1. zásahovom úseku, ktorí na mieste zasahovali už niekoľko hodín. Úlohou našej jednotky bolo hasenie lokálnych ohnísk, zásobovanie požiaroviska vodou a práce spojené s likvidáciou požiaru. Celková rozloha požiaru bola približne 500 x 300 metrov,“ dopĺňajú Hasiči Stupava.

 

Na mieste udalosti zasahovali aj profesionálni hasiči z Bratislavy, Pezinka, Malaciek a dobrovoľní hasiči obcí Pezinok, Svätý Jur, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Budmerice, Malinovo, Bratislava – m.č. Ružinov a Rusovce.

Pozri aj

Hlasujte za Strom roka na Pálffyovský dub spomienok v Malackách

Nadácia Ekopolis tento rok organizuje v poradí už 21. ročník ankety Strom roka. Cieľom je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.