HaZZ: Hasiči kvôli počasiu zasahovali 36-krát

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu 23. mája od 6.00 h do 24. mája do 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 36-krát. Informovala o tom hovorkyňa HaZZ v Trnavskom kraji Lena Košťálová.

Hasiči z Trnavy zasahovali 10-krát, zo Senice jedenkrát, z Piešťan dvakrát. „Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Špačince, Zeleneč, Hradište pod Vrátnom, Bíňovce, Moravský Svätý Ján,  Sobotište, Senica, Dolná Krupá, Podbranč, Buková, Suchá nad Parnou, Jablonica, Bohdanovce nad Trnavou, Rovinka a Brestovec zasahovali po 1-krát. Dobrovoľní hasiči z Trstína, Klčovan  a Šelpíc zasahovali  2-krát, z  Trnavy a Bolerázu po 3-krát,“ uviedla Košťálová.

Hasiči odstraňovali popadané a naklonené stromy, ktoré ohrozovali premávku a odčerpávali vodu z pivničných priestorov rodinných domov a ciest. „Celkom zasahovalo 47 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru 128 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Trnavského kraja. Nasadených bolo  43 kusov hasičskej techniky,“ informovala hovorkyňa hasičov.

Zásah hasičov. Zdroj: Mesto Senica
Zásah hasičov. Zdroj: Mesto Senica

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.