Hlohovec rekonštruuje verejné toalety za 100.000 eur

Mesto Hlohovec odovzdalo stavenisko pre zriadenie verejných toaliet zhotoviteľovi, ktorý pokračuje v rozpracovanej stavbe po ukončení zmluvného vzťahu s predchádzajúcim zhotoviteľom. Informovalo o tom mesto.

Predmetom diela je adaptácia priestorov pre potreby zriadenia verejných toaliet, ktoré sa nachádzajú vo vnútro-dvorovom priestore a v bočnom krídle Mestskej knižnice na Námestí sv. Michala. „Toalety budú upravené tak, aby boli prístupné priamo z exteriéru,“ uviedlo mesto.

Ako doplnilo, súčasťou rekonštrukcie existujúcich priestorov bude i vytvorenie WC pre imobilných a matky s malými deťmi -prebaľovací pult. “Dobudovaná bude vonkajšia markíza, ktorá bude výškovo rovnaká ako ľavá časť jestvujúcej dostavby vstupu. Konštrukcia strechy zjednotí a upraví terajšie nevzhľadné prestrešenie pôvodného bočného vstupu,“ informovalo mesto.

Hlohovec rekonštruuje verejné toalety. Zdroj: Mesto Hlohovec
Hlohovec rekonštruuje verejné toalety. Zdroj: Mesto Hlohovec

Takisto bude realizovaná kompletná obnova inžinierskych sietí napojených na jestvujúce prípojky a podlaha bude bezbariérová s keramickou dlažbou.

Rekonštrukcia bude financovaná z vlastných zdrojov mesta vo výške takmer 100.000 eur. Stavebné práce na zriadenie verejných toaliet potrvajú do septembra tohto roka.

Pozri aj

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Toto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.