Hlohovec získal 158.600 eur z Európskej únie

Mesto Hlohovec získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 158.600 eur na výdavky spojené s migračnou krízou v rámci projektu Riešenie migračných výziev v meste Hlohovec.

Mesto poskytlo dočasné útočisko 61 osobám, ktoré odišli z Ukrajiny v dôsledku ruskej vojenskej agresie. „V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie v SR poskytlo cudzincom na svojom území potraviny, oblečenie, špecifický spotrebný materiál pre deti, všeobecný spotrebný materiál, ako hygienické potreby, zdravotnícky materiál a ubytovanie,“ uviedlo mesto.

Ukrajina - odídenci - ilustračné foto Zdroj: MIRRI
Ukrajina – odídenci – ilustračné foto Zdroj: MIRRI

O refundáciu týchto výdavkov požiadalo mesto prostredníctvom výzvy Ukrajina Fast Care. „Mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky,“ doplnila samospráva.

Pozri aj

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Toto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.