Hlohovská základná škola má novú učebňu v prírode

Nová vonkajšia učebňa v prírode pribudla do areálu ZŠ Podzámska v Hlohovci. Informovalo o tom mesto.

S nápadom na vybudovanie učebne a využívanie vonkajšieho priestoru na edukačné aktivity oslovila škola ministerstvo školstva. „Projekt bol prezentovaný už vlani v septembri na začiatku školského roka a niekoľko dní pred letnými prázdninami už majú deti k dispozícii novú vonkajšiu učebňu,“ uviedlo mesto.

S vybudovaním vonkajšej učebne sa začalo vo februári tohto roka a financovaná bola z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 30.000 eur. „Spevnené prístupové plochy – chodníky, terénne úpravy a doplnky učebne si škola financuje z externých zdrojov a vlastných príjmov. Práce boli ukončené v júni tohto roka,“ informovala škola.

Učebňa pozostáva z troch bočných samostatných blokov, štvrtá strana je otvorená a voľne prístupná. Konštrukcia bloku je tvorená s výklopnými, sklopnými a závesnými prvkami. V ohraničenom priestore sa nachádzajú štyri sedáky, tabuľa a učiteľský pult.

Neskôr by malo pribudnúť prekrytie učebne, modul s umývadlom a vyvýšené záhony. „Žiakom tejto školy sa tak splnil sen – učiť sa vonku na čerstvom vzduchu a v príjemnom prostredí ovocného sadu,“ doplnilo mesto.

Nová vonkajšia učebňa v prírode pribudla do areálu ZŠ Podzámska v Hlohovci. Zdroj: Mesto Hlohovec
Nová vonkajšia učebňa v prírode pribudla do areálu ZŠ Podzámska v Hlohovci. Zdroj: Mesto Hlohovec

Pozri aj

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Toto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.