Kúpalisko v Hlohovci otvorí neskôr ako sa plánovalo

Kúpalisko v meste Hlohovec otvorí neskôr ako sa plánovalo. Dôvodom je prasknutá laminátová vaňa plaveckého bazéna v mieste vypúšťania o dĺžke dva až tri metre.

Najpravdepodobnejšou príčinou je únava materiálu, ktorý je vystavený po celý rok vonkajším klimatickým vplyvom, čo spôsobilo jeho starnutie a opotrebenie v rámci 20-ročnej prevádzky. „Prasklinu je potrebné prelaminovať a následne vaňu dodatočne ukotviť do podkladového betónu a ošetriť náterom,“ uviedlo mesto.

Trvalejším riešením je komplexná rekonštrukcia vane bazéna, čo je však časovo aj finančne náročné riešenie, ktoré nie je možné zrealizovať v priebehu tejto sezóny. „Pracovníci Bytového hospodárstva intenzívne pracujú na tom, aby sa podarilo kúpalisko pre verejnosť otvoriť čo najskôr,“ doplnilo mesto.

Pôvodne malo byť kúpalisko otvorené 25. júna 2023. Z dôvodu lokálnej opravy je predpokladané týždňové oneskorenie. O otvorení kúpaliska bude samospráva informovať.

Kúpalisko v Hlohovci otvorí neskôr ako sa plánovalo. Zdroj: Mesto Hlohovec
Kúpalisko v Hlohovci otvorí neskôr ako sa plánovalo. Zdroj: Mesto Hlohovec

Pozri aj

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Toto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.