Kvôli dažďom zasahovali v Trnavskom kraji hasiči 15-krát

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) v Trnavskom kraji zasahovali v súvislosti s hydrometeorologickou situáciou od stredy 17. mája 2023 od 6.00 do štvrtka 18. mája do 6.00 h celkom 15-krát. Informovala o tom hovorkyňa hasičov Lena Košťálová.

Ilutračné foto, Sobotište
Ilutračné foto, Sobotište

Hasiči zo Senice zasahovali trikrát a z Piešťan a Trnavy jedenkrát. „Členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Plavecký Peter, Moravský Svätý Ján, Križovany nad Dudváhom a Senica zasahovali jedenkrát. Dvakrát museli zasahovať členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí a miest Skalica, Sobotište a Podbranč,“ informovala Košťálová.

Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a odčerpávanie vody z pivníc rodinných domov. „Celkom zasahovalo 16 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 43 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a nasadených bolo 15 kusov hasičskej techniky,“ doplnila hovorkyňa hasičov.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.