Literárna Senica L. Novomeského pokračuje 37. ročníkom

Literárna Senica Ladislava Novomeského 2023, celoslovenská súťaž v literárnej tvorbe, ponúka nádejným autorom príležitosť konfrontovať svoje literárne pokusy s názormi odbornej poroty.

Do zatiaľ posledného XXXVI. ročníka sa zapojilo 77 autorov, ktorí zaslali 176 prác. Čísla podľa Silvie Samekovej, riaditeľky Záhorskej knižnice, kopírujú aktuálnu celospoločenskú situáciu. „Literárna Senica Ladislava Novomeského je svojím spôsobom zrkadlením, odráža náš vzťah k umeniu a literatúre. Uplynulý ročník hovoril o obavách, osobných bojoch i o fantázii, ktorá môže predznamenať cestu.

Minuloročný pokles v počte prihlásených autorov a prác vnímajú organizátori ako prechodný. „Práve autorská literárna tvorba môže byť jednou z ciest, ako sa vyrovnávať so svetom – vonkajším či vnútorným. A preto je našou ambíciou pokračovať. Nádejným autorom ponúkame dlhoročnú tradíciu a kvalitu, čo znamená záväzok i do budúcnosti,“ dodala Silvia Sameková.

Literárna Senica má uzávierku 15. septembra

Elektronické prihlasovanie do súťaže bolo spustené 15. júna 2023. Termínom uzávierky je tradične 15. september. Porota, ktorú zastrešuje Literárne informačné centrum v Bratislave, posúdi zaslané práce anonymne. To zaručuje maximálnu objektívnosť pri ich hodnotení.

Výbornú príležitosť osobne predebatovať jednotlivé diela a získať neoceniteľné rady od odborníkov ponúkajú rozborové semináre. Tie sa budú konať v novembri pri vyhodnocovaní súťaže. S ocenenými prácami sa verejnosť zoznámi v Bulletine víťazných prác, ktorý vyjde v printovej podobe s grafickým rukopisom výtvarníka Milana Mikulu.

Vyhlasovateľmi súťaže sú okrem Záhorskej knižnice i Trnavský samosprávny kraj, Mesto Senica, Literárne informačné centrum v Bratislave a Spoločnosť Ladislava Novomeského.

Propozície a informácie potrebné na prihlásenie do 37. ročníka súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského 2023 sú k dispozícii na webe www.zahorskakniznica.eu, hlavné menu odkaz Projekty.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.