Mesto uprednostňuje Trnavčanov, na Družbe pribudnú parkovacie miesta

Regulácia statickej dopravy z podhľadu mesta Trnava znamená uprednostňovanie Trnavčanov pri parkovaní, usporiadanie verejného priestoru, zvýšenie bezpečnosti pohybu v sídlisku a v neposlednom rade efektívny manažment parkovacích plôch v lokalite. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trnava Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Ako doplnila, ďalšou fázou je neustály monitoring systému parkovania, analýza získaných dát a následne hľadanie nových efektívnych riešení.

Vďaka systému vyhodnocovania skutočných údajov z praxe, po zohľadnení všetkých dopravných noriem a aj na základe úzkej spolupráce s hasičským a záchranným zborom, máme dobrú správu pre obyvateľov na sídlisku Družba. V najbližších týždňoch pribudnú ďalšie desiatky parkovacích miest,“ uviedla hovorkyňa.

Pribudne 54 parkovacích miest

V horizonte niekoľkých dní pribudne v tejto lokalite 54 nových parkovacích miest. Konkrétne 28 miest bude vyznačených na ulici Vladimíra Clementisa, 9 na ulici Teodora Tekela a 17 na ulici Juraja Slottu. Budú riadne vyznačené vodorovným dopravným značením. Obyvatelia tak budú vedieť a vidieť, kde presne na ulici môžu parkovať a kde musia zachovať prístupné príjazdové cesty k bytovým domom pre hasičské a záchranné zložky.

Parkovanie - ilustračné foto Zdroj: Pixabay
Parkovanie – ilustračné foto Zdroj: Pixabay

V ďalších týždňoch vznikne 38 parkovacích miest vďaka drobným stavebným úpravám pri minimálnom zásahu do existujúcej zelene. Spolu tak na Družbe pribudne 92 nových oficiálnych odstavných plôch, ktoré zvýšia celkovú kapacitu sídliska.

Mesto pracuje aj na projektoch revitalizácie

Ani tu však naša snaha o zvýšenie kvality života nekončí. Mesto paralelne s reguláciou statickej dopravy pracuje aj na príprave projektov revitalizácie jednotlivých vnútroblokov, ktoré výrazne zvýšia kvalitu verejného priestoru a vytvoria lepšie podmienky pre rozvoj komunitného života na sídlisku.

Tieto opatrenia nie je možné vždy urobiť vopred. Efektívne reflektovať na skutočný dopyt po parkovacích miestach sa dá až na základe dát získaných po zavedení regulácie. Tá v praxi spôsobuje to, že sa verejný priestor zorganizuje, vyčistí a zregulujú sa z neho autá, ktoré doteraz parkovali bez pravidiel a vo všeobecnosti komplikovali parkovanie pre všetkých rezidentov Družby,“ doplnila Hrinková Siebenstichová.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.