Mestská autobusová doprava sa v Trnave mení na Mestský bus

Mestskú autobusovú dopravu (MAD) v Trnave čaká od 1. augusta 2023 zmena. Nový koncept pod názvom Mestský bus prinesie novinky. Cieľom je sprístupniť MAD širšej verejnosti a zatraktívniť ju ako jednu z možných alternatív jazdy autom aj pre tých, ktorí ju doteraz nevyužívali.

Nový grafikon zohľadňuje požiadavky cestujúcich na vzájomnú koordináciu liniek. Zároveň možnosť dostať sa do väčšiny častí mesta jedným spojom aj lepší takt, teda príchody a odchody autobusov v pravidelnejších intervaloch.

Niekoľkomesačná príprava grafikonu sa dočkala finálnej podoby a cestujúcim by sa mal v značnej miere uľahčiť pohyb po meste. Môžeme hovoriť o začiatku novej, lepšej a efektívnejšej autobusovej dopravy pre obyvateľov Trnavy i pre tých, čo sem dochádzajú za prácou, štúdiom či kultúrnym vyžitím,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Ako každá zmena, aj táto si vyžaduje čas na implementáciu. Počet cestujúcich na jednotlivých trasách, nadväznosť spojov aj takty budú pravidelne monitorované s cieľom postupného vyladenia systému pre čo najkomfortnejšiu prepravu cestujúcich.

Na tento účel Mesto Trnava zriadilo aj e-mailovú adresu mestskybus@trnava.sk, kam môžu cestujúci mestskými autobusmi posielať svoje pripomienky, podnety a názory. Samospráva ich bude konzultovať s prepravcom ARRIVA Trnava a ďalšími odborníkmi.

Mestský bus Zdroj: Mesto Trnava
Mestský bus Zdroj: Mesto Trnava

Mestský bus ponúka

•             Pohodlie: Žiadne starosti s hľadaním parkovacieho miesta alebo s preplnenými cestami. Môžete sa pohodlne usadiť, relaxovať, čítať si knihu alebo pracovať online, kým vás autobus dovezie do cieľa. V aktuálnych letných horúčavách poteší aj klimatizácia v autobusoch.

•             Finančné úspory: Oproti kúpe a prevádzke automobilu je autobusová doprava neporovnateľne cenovo výhodnejšia.

•             Ekologická voľba: Ak vymeníte auto za autobus, prispievate tým k zníženiu dopravných emisií a zlepšeniu kvality ovzdušia. Jeden autobus dokáže nahradiť niekoľko áut na ceste.

Arriva Trnava - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Arriva Trnava – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

•             Bezpečnosť: Autobusová doprava je považovaná za jednu z najbezpečnejších foriem dopravy. Autobusy sú vybavené bezpečnostnými prvkami a riadia ich skúsení vodiči.

•             Lepšia dostupnosť: Autobusové siete v Trnave sú od 1. augusta 2023 navrhnuté tak, aby zahŕňali rôzne trasy a pokryli široké spektrum bodov záujmu od škôl cez obchody až po zdravotnícke, kultúrne či športové zariadenia.

•             Spoločenská interakcia: Jazda autobusom vytvára príležitosť na interakciu s inými cestujúcimi. Môžete spoznať nových ľudí, viesť príjemné konverzácie alebo jednoducho pozorovať okolie a získavať nové pohľady na mesto.

Viac o optimalizácii mestskej autobusovej dopravy nájdete na webstránke trnava.sk v sekcii MESTSKÝ BUS.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.