Mestský úrad rekonštruujú, budova bude úspornejšia

Mesto Dunajská Streda sa v súčasnosti teší zo zeleného faceliftu svojho Mestského úradu, ktorý prechádza ekologickou transformáciou. Tento projekt zahŕňa výmenu okien a zateplenie budovy, čím sa dosiahne energeticky úspornejšia prevádzka mestského úradu. Všetko toto je možné vďaka dotácii poskytnutej od Enviromentálneho fondu Slovenskej republiky.

Mesto Dunajská Streda sa v súčasnosti teší zo zeleného faceliftu svojho Mestského úradu, ktorý prechádza ekologickou transformáciou. Zdroj: Mesto Dunajská Streda/Vince Rózsár
Mesto Dunajská Streda sa v súčasnosti teší zo zeleného faceliftu svojho Mestského úradu, ktorý prechádza ekologickou transformáciou. Zdroj: Mesto Dunajská Streda/Vince Rózsár

Dunajská Streda dlhodobo plánovala tento ekologický krok, a preto od roku 2015 neúnavne podávala žiadosti o financovanie prác do Enviromentálneho fondu. Ako sa hovorí: trpezlivosť ruže prináša! V roku 2022 bolo vytrvalé úsilie mestského úradu korunované úspechom – Enviromentálny fond Slovenskej republiky podporil investíciu vo výške viac ako 460-tisíc eur sumou 400-tisíc eur. Zvyšok potrebných finančných prostriedkov mestský úrad pokryje z vlastných zdrojov.

V polovici apríla sa rozbehli práce, počas ktorých stavebná firma vymení okná a dvere, ktoré doteraz spôsobovali tepelné straty. Vonkajšie steny objektu budú zateplené tepelnoizolačnými doskami sklenej minerálnej izolácie. Vďaka tejto modernizácii sa energetická náročnosť budovy zníži približne na polovicu, čo do budúcna znamená výrazné úspory – najmä vzhľadom na súčasné ceny energií.

Aj napriek prácam bude Kancelária prvého kontaktu fungovať ako obvykle, avšak v určitých fázach prác dôjde k čiastočnej úprave otváracích hodín. Mestský úrad bude verejnosť informovať o zmene otváracích hodín prostredníctvom svojej webovej stránky a portálu dunaszerdahelyi.sk – dunajskostredsky.sk.

Pozri aj

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Zdroj: Mesto Dunajská Streda

V Dunajskej Strede pribudla ďalšia knižná búdka

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Tentoraz na Trhovisku, na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.