MFK Skalica štartuje sezónu proti Zlatým Moravciam

V prvom ligovom kole MFK Skalica doma privíta Zlaté Moravce, ktoré sa minulú sezónu z predposledného miesta zachraňovali v najvyššej futbalovej súťaži. Zápas sa začína v sobotu 29. júla o 18.00 h.

Zlaté Moravce omladili káder

Zlaté Moravce vstupujú do ligy s novým trénerom Vladimírom Cifraničom, ako aj novým tímom, ktorý cez leto prešiel výraznou obmenou, ktorej výsledkom je omladenie kádra. Bude dokonca historicky najmladší aký kedy mal ViOn v najvyššej súťaži.

Zlaté Moravce pred súťažou avizovali, že sa chcú prezentovať útočnejším futbalom, podľa čoho aj typologicky vyberali hráčov do kádra. „Tím sme výrazne omladili sme, príprava prebehla podľa plánov. Chceme sa vyhnúť predchádzajúcim dvom sezónam, keď sa hralo o záchranu. Všetko ostatné by bolo bonusom navyše. Káder je takmer uzavretý, môže však ešte nastať nejaký pohyb smerom dnu,“ vyjadril sa na predzápasovej tlačovej konferencii ViOn-u tréner Vladimír Cifranič.

Káder Zlatých Moraviec na sezónu 2023/2024:

Brankári: 18 Matúš Chropovský, 1 Matej Slávik, 33 Patrik Richter

Obrancovia: 22 Samuel Suľa, 39 Matej Moško, 25 Richard Nagy, 12 Kristián Kolembus, 90 Matúš Čonka, 30 Robert Stareček, 2 Vladimír Majdan, 3 Gergely Tumma

Stredopoliari: 6 Miroslav Gono, 14 Denis Duga, 8 James Weir, 29 Adam Brenkus, 26 Tomáš Ďubek

Krídelníci: 16 Karol Mondek, 10 Johnson Nsumoh Kalu, 11 Jakub Švec, 27 Milan Kvocera, 23 Patrik Dulay

Útočníci: 7 Roman Čerepkai, 9 Patrik Mijić

Realizačný tím: Vladimír Cifranič – hlavný tréner, Ján Pavlovčík – asistent trénera, Milan Ivanka – fitnes tréner, Martin Matlák – tréner brankárov, Vladimír Červený st. – vedúci mužstva, Ján Andraško – masér

Prípravné zápasy ViOn Zlaté Moravce:

FC ViOn – FC Petržalka 3:1 (vlastný, Brenkus, Pénzeš)

Tatran Ladce – FC ViOn 0:3 (Brenkus, Kalu, Jakub)

FC Vasas – FC ViOn 1:0

ETO Györ – FC ViOn 1:2 (Gono, Kalu)

FC Baniyas – FC ViOn 0:1 (Čerepkai)

ViOn – FK Pohronie 3:0 (Čerepkai, J. Švec, Ďubek)

Skalica len s minimálnymi obmenami

Skalica ukončila predošlý ročník na 8. mieste v najvyššej futbalovej lige a veľa jej nechýbalo ani do prvej šestky. Cieľom trénera Pavla Majerníka, ktorý povedie Skalicu aj v tomto súťažnom ročníku, je vstúpiť dobre do ligy, naladiť sa na víťazstvá a podávať stabilné výkony. Po predsezónnych zmenách v kádri nastala zmena na kľúčovom poste stopéra a dvojicu, Filip Blažek – Haiderson Hurtado, museli nahrádzať.

“Hlavná ambícia je zvládať zápasy a podávať stabilné výkony. Pre mňa je dôležité, aby sa chalani zlepšovali, plnili veci, ktoré od nich vyžadujeme a potom môžeme byť aj v tabuľke vyššie, ako minulú sezónu,“ vyjadril sa na predzápasovej tlačovej konferencii kouč Majerník.

Okrem spomínanej stopérskej dvojice odišiel zo Skalice aj Andrej Fábry, klub však posilnil ofenzívu Alexom Sobczykom a neskôr aj Danielom Smékalom, ktorý pribudol pred koncom prípravy.

Káder MFK Skalica na sezónu 2023/2024:

Brankári: 
Matej Luksch, Martin Junas, Erik Riška

Obrancovia: Oliver Podhorin, Ondřej Rudzan, Michal Ranko, Kaua Moura, Martin Černek, Róbert Matejov, Adam Krčík

Stredopoliari: Martin Nagy, Mário Hollý, Davi Alves, Martin Mášik, Ján Vlasko, Denis Baumgartner, Adam Morong, Yann Yao, Jakub Kousal

Útočníci: Alex Sobczyk, Roman Haša, Daniel Smékal

Prípravné zápasy MFK Skalica:

Baník Ostrava – MFK Skalica 1:2 (Hurtado, vlastný)

1. FC Slovácko – Skalica 3:1 (Yao)

MŠK Považská Bystrica – MFK Skalica 0:1 (Morong)

MFK Skalica – FC Petržalka 1:0 (vlastný)

MFK Vyškov – MFK Skalica 1:1 (Yao)

Výškov – Skalica 1:1

MFK Skalica – Mosonmagyarovári TE 0:1

Novinky MFK Skalica do sezóny 2023/2024

Máte už permanentku? Nie? Tak si po ňu príďte. Skalica sa rozhodla predajom permanentiek na novú sezónu 2023/2024 aj pomáhať.

Ako? Nový a bezpochyby výnimočný dizajn permanentiek vytvorili klienti Zeleného domu v Skalici, konkrétne Denis, Miška, Katka, Juraj, Lenka a Lívia. Ako poďakovanie klub venuje dve eurá z každej permanentky práve tomuto sociálnemu zariadeniu. Našim kamarátom zo Zeleného domu za tento úžasný dizajn ďakujeme.

MFK Skalica – Ceny permanentiek a vstupeniek

Hlavná sezónna permanentka bude stále dostupná za výhodnú sumu 85€. Pre tých, ktorí spĺňajú kritériá (deti do 15 rokov, dôchodcovia a ZŤP), ponúkame zvýhodnenú cenu permanentkky za 45€ a pre ZTP/P 20€ (doprovod zdarma).

Ceny vstupov budú nasledovné:

Štandardný: 6€

Zľavnený (deti, dôchodcovia, ZŤP): 4€

TOP3 (ŠK Slovan, DAC, Spartak Trnava): 8€

Zľavnený TOP3 (ŠK Slovan, DAC, Spartak Trnava), (deti, dôchodcovia, ZŤP): 6€

Na dva po sebe idúce domáce zápasy FC Spartak Trnava a MFK Zemplín Michalovce pripravujeme zvýhodnené vstupné.

Permanentky si môžete zakúpiť na sekretariáte MFK Skalica, kontakt: sekretariat@mfkskalica.sk, alebo online na Ticketlive.sk: https://www.ticketlive.sk/sk/event/mfk-skalica-per…

Zápasový bulletin už len online

Rozhodli sme sa šetriť náklady klubu, ale byť hlavne EKOLOGICKÍ a vytvoriť pre vás online zápasový bulletin, v ktorom vždy nájdete predzápasové bilancie, zaujímavosti, aj novinky z diania MFK Skalica. Stačí sa pozrieť pred seba a naskenovať QR kód na sedadle. Navyše, môžete si tak skrátiť čas, ktorý vám zostal pred zápasom. Prajeme vám príjemné čítanie!

A keď spomíname ekológiu, v areáli futbalového štadióna MFK Skalica pribudli nové smetné nádoby na triedenie odpadu. Za vaše separovanie ďakujeme.

Fanshop aj pri tribúne

Neustále pracujeme aj na našom fanshope, kde nájdete množstvo skvelých vecí ako aj nové dresy alebo šály. Okrem toho sú v ponuke mikiny, tričká, či čiapky. Všetky produkty nájdete na stránke: Fanshop a počas domácich zápasov v stánku na balkóne pri tribúne “C”.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.