Model starej požiarnej zbrojnice vystavili v Skalici

Papierový 3D model požiarnej zbrojnice môžete vidieť počas otváracích hodín v Turistickej informačnej kancelári mesta Skalica. Autorom modelu je Milan Kuciak. Informovalo o tom Záhorské múzeum v Skalici.

Bez protipožiarnej činnosti nemohlo fungovať žiadne mesto ani obec. „V roku 1881 bol založený dobrovoľný hasičský spolok, ktorý dostal budovu bývalých mestských bitúnkov na Malom (v minulosti i Dolnom) rínku, ktorú mesto prestavalo na hasičské skladisko,“ uviedlo múzeum.

Neskôr bola k nemu pristavaná strážna a cvičná veža, a po viacerých prestavbách sa po roku 1902 postavila nová priestrannejšia požiarna zbrojnica. Tá bola viac ako šesťdesiat rokov dominantou Malého rínku. Ako vidno na dobových fotografiách, požiarna zbrojnica stála v priestore.

V prvej polovici šesťdesiatich rokov sa začalo s asanáciami pre rozšírenie hlavného komunikačného ťahu cez mesto. Krásna budova požiarnej zbrojnice bola zbúraná a Malý rínok zanikol.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.