Na ďalších trnavských uliciach začne regulácia parkovania

Ulica Andreja Žarnova (v smere od centra po železničný podjazd), Novosadská a Klempova v Trnave patria od 1. januára 2023 do Zóny A. So spustením regulácie parkovania sa však čakalo na dokončenie dopravného značenia.

Mesto Trnava oznamuje verejnosti, že táto lokalita bude regulovaná od štvrtka 15. júna. Parkovanie bude spoplatnené v režime Zóny A, teda od 8. do 18. hodiny v pracovných dňoch.

Dôvodom začlenenia lokality do Zóny A je obsadzovanie parkovacích miest tamojších obyvateľov návštevníkmi blízkeho centra mesta. Po novom budú mať domáci vyššiu šancu, že pri svojom bydlisku nájdu voľné parkovacie miesto.

Tí z nich, ktorí majú v Zóne A trvalý pobyt a sú teda jej rezidentmi, môžu získať parkovaciu kartu Rezident zóny za jedno euro ročne na prvé auto na byt, ku ktorej dostanú aj kredit 100 hodín na rok pre svoje návštevy.

Nárok na kartu majú aj ľudia bez auta

Dokonca aj tí, ktorí sami auto nevlastnia, si s kartou Návšteva zóny (za jedno euro na rok) budú môcť pre svojich blízkych, opatrovateľov či remeselníkov uplatniť návštevnícky kredit a to až vo výške 150 hodín ročne, keďže nezaťažujú verejný priestor vlastným vozidlom.

Nezabudlo sa ani na ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na osobnú asistenciu či opatrovanie, alebo im je poskytovaná domáca opatrovateľská služba. S kartou Návšteva zóny – ŤZP majú nárok až na 250 hodín ročne pre svojich opatrovateľov a iných návštevníkov. Rovnakú možnosť majú aj rodičia maloletých detí s ŤZP.

Trnava, parkovanie - zóna A Zdroj: Mesto Trnava
Trnava, parkovanie – zóna A Zdroj: Mesto Trnava

S kartou Rezident zóny budú môcť jej držitelia parkovať aj v celej Zóne B zdarma.

Ako sa dá uhradiť parkovné:
• Navštíviť adresu datamesta.trnava.sk (najvýhodnejšia možnosť).
• Poslať SMS správu na číslo 2200 (v tvare TTA EČV počet hodín).
• Zakúpiť si parkovaciu kartu (cez webovú aplikáciu DataMesta).
• (Po dokončení rekonštrukcie blízkeho Námestia SNP na ňom pribudne aj parkovací automat.)
Viac informácií o regulácii statickej dopravy nájdete na doprava.trnava.sk.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.