Na moste v Seredi osadila polícia pevné zábrany

Polícia na základe rozhodnutia krízového štábu a statika uzavrela do odvolania most nad železnicou v meste Sereď. Vo štvrtok (11. 5.) večerných hodinách došlo k osadeniu pevných betónových zátarás a nateraz je most plne uzavretý nielen pre autá ale aj pre chodcov a cyklistov.

Pre vodičov sú obchádzkové trasy

Jedna vedie cez obec Dolná Streda, Galanta a Sládkovičovo a druhá po ceste III. Triedy cez obec Gáň. To znamená, že pre vodičov je pripravená aj trasa bez spoplatnenia.

Zároveň žiadame občanov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti rešpektovali uzavretý most nad železnicou a nehľadali únikové cestičky, využili pripravovanú kyvadlovú dopravu, ktorú rieši mesto Sereď,“ uviedla polícia.

Rekonštrukcia mostu - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček
Rekonštrukcia mostu – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Rokovania o situácii s mostom prebiehajú

Aj v týchto chvíľach naďalej prebiehajú rokovania nielen so správcom komunikácie ale aj všetkých zainteresovaných strán. Aj za účasti polície sa rieši podrobné vyznačenie alternatívnych a obchádzkových trás. V prípade nových informácií, zmien, sledujte prosím hlavnú stránku mesta Sereď a overené webové stránky.

Dohľad a kontrola policajtov

Polícia bude naďalej nielen v okolí uzavretého mostu vykonávať náhodné kontroly, ale riešiť a monitorovať aj premávku na diaľnici R1, kde sa už včera začínala zhusťovať na pripájači na R1, doprava.

Žiadame všetkých o trpezlivosť a rešpektovanie pokynov polície. Radi by sme ubezpečili občanov, že v rámci krízového štábu sa naďalej hľadajú dostupné alternatívy v prospech občanov, najmä chodcov, cyklistov, ktorí sú najviac dotknutí touto mimoriadnou situáciou,“ doplnila polícia.

Pozri aj

Policajti zo Serede vytiahli zranenú ženu zo studne. Zdroj: Polícia SR

Policajti zo Serede vytiahli zranenú ženu zo studne

Policajti npor. Tomáš S. a stržm. Dávid O. z Obvodného oddelenia PZ Sereď zareagovali po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.