Na moste v Trstenej na Ostrove začali platiť dopravné obmedzenia

Jedným z mostov, ktorý dosiahol najvyššiu priečku na stupnici STS, je most cez kanál v obci Trstená na Ostrove. Preto na ňom začnú platiť dopravné obmedzenia. Informovala o tom Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Mosty nielen v TTSK dosahujú najvyššie stupne stavebno-technického stavu. To znamená, že si vyžadujú opatrenia na zmiernenie ich degradácie a v konečnom dôsledku rekonštrukciu. „Most v Trstenej na Ostrove si vyžaduje rekonštrukciu mostného zvršku a nosnej konštrukcie, spodnej stavby a zakladania,“ uviedla krajská správa ciest.

Ako doplnila, do začiatku prestavby mosta budú na ceste II/506 trvať dopravné obmedzenia. Zúženie vozovky a doprava vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu. K tomu slúži svetelná signalizácia. „Je nevyhnutné, aby sa dopravné obmedzenia a znížená rýchlosť na moste dodržiavali, no súčasne musíme čeliť zlodejom, ktorí na tomto úseku už viackrát odcudzili dočasné dopravné značenie a časti svetelnej signalizácie,“ zdôvodnila Správa a údržba ciest TTSK.

Robíme všetko pre to, aby na konci každého dopravného obmedzenia bola úspešne zrekonštruovaná cesta či most, no k tomu budeme potrebovať vašu pomoc. Rešpektujte, prosím, dopravné značenie a neznehodnocujte ho, pretože slúži k bezpečnosti nás všetkých,“ apelujú cestári.

Na moste v Trstenej na Ostrove začali platiť dopravné obmedzenia. Zdroj: SÚC TTSK
Na moste v Trstenej na Ostrove začali platiť dopravné obmedzenia. Zdroj: SÚC TTSK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.