Návrat Lotrinského do žrebčína Kopčany na panstvo Holíč

Obec Kopčany pozýva návštevníkov na podujatie, zamerané na oživenie pamiatkového objektu žrebčína a pomyselný návrat do dôb 18. storočia, kedy žrebčín bol významným objektom cisárskych žrebčínov v monarchii.

Týmto podujatím v sobotu 30. septembra 2023 v objekte žrebčína od 13:00 do 22:00 hodiny, bude obec ukončovať letnú turistickú sezónu 2023.

Návrat Š.F. Lotrinského na panstvá Holíč a Hodonín

Prostredníctvom podujatia bude OBEC Kopčany prezentovať tému významnosti postavy F.Š. Lotrinského ako osvieteného majiteľa panstiev Holíč a Hodonín, ktorý svojimi hospodárskymi aktivitami prispel k významnému rozvoju cezhraničného regiónu nielen v hospodárskej oblasti (rozvoj manufaktúr, živočíšnej a rastlinnej výroby, rozvoj remesiel a cechov) ale aj v kultúrnej (budovanie kultúrnej krajiny, architektúra objektov, spoločenský rozvoj obyvateľstva, prizývanie odborníkov z celej Európy, zavádzanie inovácií) a sociálnej oblasti (rozvoj školstva, sociálnej starostlivosti).

Podujatie s autentickou dobovou atmosférou

O vytvorenie autentickej dobovej atmosféry s technicko-organizačným zázemím sa postarajú odborníci na obdobie baroka a rokoka (dobové kostýmy, dobové hry, konský sprievod, …), pre prezentáciu spoločenského života obdobia baroka vystúpi súbor historického tanca, pre prezentáciu tradičných hospodárskych odvetví bude realizovaná výstava na tému výroby tradičných regionálnych destilátov.

Interaktívna svetelná šou na objekte žrebčína

Večerný program podujatia bude ozvláštnený interaktívnou svetelnou šou (digitálne graffiti) – pomocou inovatívnych technológii budú môcť návštevníci prostredníctvom svetiel maľovať na steny objektu žrebčína. Pôjde o unikátnu aktivitu v rámci podujatia v historickom objekte a na historickú tému a vôbec o prvú takúto aktivitu v cezhraničnom území.

Podujatie je realizované z projektu: Rozdělení– stále spolu/Rozdelení – stále spolu financované z programu INTRREG V-A Slovenská republika – Česká republika 

Pozri aj

Vodiči si z cesty Kúty-Kopčany urobili závodnú dráhu

Skalickí dopravní policajti prevetrali za posledné dni na úseku cesty I. triedy  na Záhorí cestné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.