Nehoda so srnou zapríčinila smrť vodiča, druhý bojuje o život

Polícia zasahuje na mieste tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala v pondelok 3. júla 2023 pred obedom v okrese Galanta. Jeden vodič žiaľ nehodu na mieste neprežil, druhý bojuje o život v nemocnici.

Policajti sú stále na mieste a zisťujú priebeh tragickej dopravnej nehody. Okrem vyšetrovateľa bol k udalosti vyslaný aj znalec z odboru cestná doprava. „Podľa prvotných informácií mal 52-ročný vodič na čiernej Škode Rapid ísť smerom od Galanty na Čierny Brod. Na rovnom úseku cesty mu mala do pravej strany auta naraziť mladá srna. Po náraze mal riadenie strhnúť do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s autom Škoda Felícia,“ uviedla polícia.

Vzhľadom na silný náraz a vozidlo, 57-ročný vodič vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol.

Lepšie zraziť srnu ako strhnúť volant

✅️Odborníci odporúčajú, že najlepšou reakciou je prudké brzdenie a držanie volantu v smere jazdy bez snahy o vyhnutie sa zrážky manévrovaním.

✅️Najmä v prípade šoférov bez skúseností so zvládaním šmyku a kritických situácií potom hrozí “výlet” mimo cestu, čo môže mať výrazne horšie následky.

✅️Úroveň pasívnej bezpečnosti dnešných áut je tak vysoká, že náraz do zvieraťa, bežne sa vyskytujúceho v Európe, zvládne posádka bez väčších problémov.

Tragická nehoda sa stala medzi mestom Galanta a obcou Čierny Brod. Zdroj: Polícia SR
Tragická nehoda sa stala medzi mestom Galanta a obcou Čierny Brod. Zdroj: Polícia SR

Pozri aj

Fotografia zachytáva mužstvo a veliteľa 18. delostreleckej batérie, ktorá sa na jeseň 1944 zúčastnila SNP

Pripomíname si 79. výročie od vypuknutia SNP

Slovenské národné povstanie (SNP) vypuklo 29. augusta 1944, ako reakcia domáceho odbojového hnutia na vstup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.