Nová ekoučebňa na ZŠ Záhorácka v Malackách

Nová ekoučebňa bola otvorená na Základnej škole Záhorácka v Malackách. Informuje o tom zriaďovateľ školy mesto Malacky.

Formálne a neformálne vzdelávanie by sa mali prepojiť tak, aby moderné vzdelávanie bolo schopné deti pripraviť na svet, ktorý sa stále mení. Aj toto zaznelo na prednáške Vedúceho zastúpenia Európskej komisie na Slovensku profesora Vladimíra Šuchu. Jeho prednáška o výzvach vzdelávania do budúcnosti odštartovala podujatie oficiálneho otvorenia ekoučebne na ZŠ Záhorácka.

Ak by ste čakali štandardnú triedu s lavicami a katedrou a k tomu makety rastlín a vypchaté zvieratá, zostali by ste prekvapení. Ekoučebňa nemá steny, ani lavice a ani katedru. Je totiž vonku na pozemku školy. Jej súčasťou je altánok a jeho najbližšie okolie, no najmä vyvýšené záhony s ovocnými stromami a kríkmi, so zeleninou i bylinkami, o ktoré sa deti môžu starať.

zdroj: Mesto Malacky malacky.sk

Ekoučebňa je ďalším príkladom neformálneho vzdelávania, ktoré sa postupne udomácňuje aj v našom školskom systéme. Deti nové prístupy k vzdelávaniu potrebujú. Svet sa rýchlo mení a aj keď sú vedomosti naďalej dôležité, čoraz významnejšie je bádanie, kritické myslenie i aplikácia poznania. Deti potrebujú vedomosti o prírode, životnom prostredí a ekológii nielen získať, ale aj zažiť a na to majú odteraz aj novú vonkajšiu učebňu.

Pozri aj

Cez víkend finálne asfaltovanie cyklotrasy v Malackách

Cez víkend bude finálne asfaltovanie cyklotrasy Družstevná – Radlinského v Malackách. Informuje o tom mesto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.