Nové multifunkčné ihrisko potešilo žiakov základnej školy v Hlohovci

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko.

Toto nové ihrisko sa slávnostne otvorilo 7. septembra a uvedenie do prevádzky si všimli nielen žiaci, ale aj primátor mesta Ivan Baranovič a riaditeľka školy Danica Bartoňová, ktorí sa zúčastnili na otvorení. Okrem toho sa slávnosti zúčastnil aj futbalový tím Spartak Trnava, majsterky Slovenska, ktoré si zahrali exhibičný zápas s žiakmi školy.

Realizácia tohto projektu sa začala ešte v predchádzajúcom volebnom období a konečne sa zavŕšila. Celková investícia do multifunkčného ihriska bola vyše 280.000 eur. Vedúca odboru školstva v Hlohovci, Helena Kolníková, tiež prispela k úspešnému dokončeniu tohto projektu.

Okrem ihriska sa podarilo zrekonštruovať aj telocvičňu v budove školy, ktorá bola predtým v havarijnom stave. Rekonštrukcia bola financovaná z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 60.000 eur a dofinancovaná z rozpočtu mesta Hlohovec.

Multifunkčné ihrisko doplní ďalšia rekonštrukcia

Ďalším krokom bude projektová dokumentácia na rekonštrukciu sprchy v šatniach pri telocvični. Dôvodom je potreba zabezpečiť prívod teplej vody.

Nové multifunkčné športovisko, ktoré umožňuje hranie florbalu, volejbalu, hádzanej, street ballu a workoutu, bude slúžiť nielen žiakom školy, ale aj verejnosti. Tento projekt je dôležitým krokom v podpore športu a aktívneho životného štýlu medzi mladými ľuďmi a komunitou ako takou.

Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec
Žiaci Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Hlohovci majú k dispozícii nové multifunkčné ihrisko. Zdroj: Mesto Hlohovec

Pozri aj

Hokejová akadémia, Trnava Zdroj: TTSK

TTSK: Na zasadnutí zastupiteľstva sa riešila aj hokejová hala za účasti Šatana

Krajskí poslanci v stredu 6. septembra 2023 otvorili 7. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.