Od 14-tej platí výstraha pre extrémne teplo v okresoch Senica a Malacky

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) vydal na dnes (16.7.2023) výstrahy pre vysoké teploty vzduchu.

Výstraha 2.stupňa platí od 14-tej hodiny do 18-tej aj v okresoch Malacky a Senica na Záhorí. Pre okresy Skalica a Myjava je vydaná výstraha 1. stupňa.


V okresoch Senica a Malacky sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Nedeľa 16.7.2023 14:00 h: Nad Nemeckom a Českom sa vlní studený front. Pred ním k nám od juhozápadu vrcholí prílev veľmi teplého, pôvodom tropického vzduchu. Popoludní pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky, výnimočne búrky – najmä v Trenčianskom kraji. Veľmi teplo a dusno. Najvyššia denná teplota 31 až 36 st. Prevažne južný, popoludní na krajnom západe postupne severozápadný do 6 m/s (20 km/h). Následne od západu postúpi do našej oblasti zvlnený studený front spojený s tlakovou nížou nad Nórskym morom.

Predpoveď počasia na 17.07.2023 (Pondelok)

NOC:
Jasno až polojasno, postupne aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky – aj intenzívne. Najnižšia nočná teplota 23 až 18 st. Prevažne slabý vietor, pri búrkach prechodne zosilnie.

DEŇ:
Polooblačno až oblačno, prechodne miestami až zamračené. Na mnohých miestach prehánky, dážď, miestami búrky – aj intenzívne. Teplo a dusno až silno dusno.
Najvyššia denná teplota 29 až 34 st. Prevažne slabý, neskôr miestami severozápadný až severný vietor do 6 m/s (20 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

zdroj a infografika: SHMU a ÚVZ

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Pixabay

Výstraha SHMU: V piatok sa budú teploty šplhať k 36 stupňom

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) vydal na piatok 25.8.2023 pre šesť okresov Trnavského kraja výstrahu 2. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.