Odchovankyňa AC Malacky M. Salayová má dva tituly majsterky Slovenska

Michaela Salayová zvíťazila na majstrovstvách SR juniorov v oboch disciplínach, v ktorých nastúpila – v behoch na 800 a 1500 m. 

„Okrem titulu na osemstovke sa mi podarilo spraviť si aj nový osobný rekord 2:16,13. S týmto časom sme boli s trénerom veľmi spokojní, ale vieme, že stále tam sú rezervy. Za dva tituly majsterky Slovenska som veľmi vďačná,“ hovorí Miška. „Hlavné je, aby som zostala zdravá, vyhýbala sa zraneniam a verím, že ma čaká ešte veľa takýchto pekných umiestnení a výkonov.“

Vďaka týmto víťazstvám bola nominovaná aj do reprezentácie SR na medzištátne stretnutie U20, kde štartovala na 800 m. „Beh bol veľmi taktický. Prvých 400 metrov bolo rozbehnutých pomaly a druhých 400 metrov bolo, naopak, príliš rýchlych. Práve pre pomalú prvú časť z toho nebol osobný rekord, v ktorý som dúfala, ale aj to sú pre mňa super skúsenosti do budúcna.“ Napokon z toho bolo pekné 6. miesto pri účasti bežkýň zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.

Miška si túto sezónu naozaj užíva a vidieť to aj na výsledkoch. V januári na halových majstrovstvách Slovenska bola na 3000 m II. vicemajsterkou a vybrali ju aj na legendárnu Zlatú tretru v Ostrave, kde v národnom programe štartovala v behu 800 m. V júli sa chystá na míting P-T-S a na majstrovstvá SR žien. „Na jeseň ma čakajú sústredenia vo vysokohorských prostrediach na zlepšenie mojej kondície a výkonnosti. Táto časť kondičnej prípravy je veľmi dôležitá nielen pre sezónu 2024, ale tiež na majstrovstvá SR v krose, ktoré budú v novembri.“

foto archív: M. Salayovej

Michaele sa po ťažšom kovidovom období a zraneniach opäť darí a s trénerom Marcelom Lopuchovským rozvíjajú ďalej to, čo ukazovala ešte vo farbách AC Malacky. Jej cieľom je splnenie limitu na majstrovstvá Európy a sveta, no a najväčším snom je olympiáda. Držíme palce!

Zdroj:  J. Hargaš mesto Malacky

Pozri aj

Cez víkend finálne asfaltovanie cyklotrasy v Malackách

Cez víkend bude finálne asfaltovanie cyklotrasy Družstevná – Radlinského v Malackách. Informuje o tom mesto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.