Park A. Šindelára bol témou diskusie mesta s občanmi

Park Alexandra Šindelára v Piešťanoch má výborný potenciál na zlepšenie a jeho revitalizácia bude pre obyvateľov prínosom. Zástupcovia mesta sa stretli s občanmi, aby sa porozprávali o plánoch na revitalizáciu.

Cieľom stretnutia bolo zistiť, ako občania využívajú park v súčasnosti a zároveň diskutovať o tom, na čo by park radi využívali v budúcnosti. „Každý projekt má svoj proces. Ešte pred štartom na odbore stratégie pripravujeme zadanie projektu, aby zodpovedal požiadavkám, ktoré by sme v danom priestore chceli mať. Preto sme sa obyvateľov prišli opýtať na ich názory a skúsenosti,“ uviedla Martina Repíková, vedúca Odboru stratégie a rozvoja mesta a iniciátorka stretnutia s obyvateľmi.

Ako sa ukázalo na stretnutí, Park Alexandra Šindelára najčastejšie využívajú tri skupiny obyvateľov. „Moja skúsenosť je taká, že sem najčastejšie chodia mamičky s deťmi, po škole tu trávia čas školáci a na lavičky si chodia posedieť starší obyvatelia mesta. S deťmi sem chodím, keď sú mokré ihriská. Tu sa môžu povoziť na odrážadlách a kolobežkách. Nechcem, aby sa tu budovalo ďalšie ihrisko, tých je v meste dosť, ale privítala by som aspoň pár hracích prvkov pre menšie aj väčšie deti,“ podelila sa o skúsenosť jedna z obyvateliek.

Park A. Šindelára má potenciál na zlepšenie a jeho revitalizácia bude prínosom. Zdroj: Mesto Piešťany
Park A. Šindelára má potenciál na zlepšenie a jeho revitalizácia bude prínosom. Zdroj: Mesto Piešťany

Podľa občanov chýba viac lavičiek

Občania na stretnutí navrhli pridanie lavičiek a najmä zmenu ich umiestnenia, keďže v súčasnosti sú vystavené priamemu slnku. Diskutovalo sa aj o priestore na komunitné stretnutia. Všetci sa zhodli na potrebe rekonštrukcie chodníkov. Tá by mala zaručiť pohodlný prístup do parku aj občanom, ktorí používajú chodítka či invalidné vozíky.

Park Alexandra Šindelára má výborný potenciál na zlepšenie a jeho revitalizácia bude pre obyvateľov prínosom. „Ak ste sa nestihli stretnutia zúčastniť, ale chceli by ste doplniť svoje názory a skúsenosti, prosíme vás, aby ste vyplnili elektronický dotazník. V prípade, že by ste radšej dotazník vyplnili písomnou formou, príďte na Mestský úrad a dotazník si vyžiadajte na recepcii. Po vyplnení ho môžete hodiť do schránky Mestského úradu. Dotazník je možné vyplniť do konca júla 2023,“ informovalo mesto Piešťany.

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.