Podľa mesta Skalica je počet detských ihrísk dostačujúci

Mesto Skalica podalo koncom júna žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu a výstavbu detských a športových ihrísk na sídlisku Pod Hájkom. Podobné projekty sa týkajú aj lokalít na ulici SNP a sídlisku Lúčky. Informoval o tom vedúci oddelenia strategického rozvoja Michal Čunderlík v rámci komplexnej informácie o aktuálnom stave a plánoch pre detské ihriská v Skalici.

Na sídlisku Pod Hájkom plánujú vytvoriť športové ihrisko orientované na hokejbal a basketbal, a tiež priestor pre seniorov a rodičov. Tento priestor by mal poskytnúť možnosť odpočinku, hry šachu alebo využívať multifunkčný stôl na teqball.

Pokiaľ ide o ostatné ihriská, dva ďalšie projekty na rekonštrukciu ihrísk na sídlisku SNP sú pripravené na realizáciu. Nevidím stav a počet ihrísk v Skalici ako znepokojujúci, keď uvážim, čo všetko sa od roku 2015 dosiahlo,“ doplnil Čunderlík.

Ako uviedol, boli vybudované dva multifunkčné ihriská na základných školách Vajanského a Strážnická. Tretie sa momentálne stavia na vnútrobloku Ludvíka Svobodu. Okrem toho pribudlo päť nových detských ihrísk, vrátane inkluzívneho ihriska na jazerných poliach, športového, a ihriska v spolupráci so spoločnosťou Žihadielko.

Detské ihrisko Rodinka v Skalici - ilustračné foto. Zdroj: Mesto Skalica
Detské ihrisko Rodinka v Skalici – ilustračné foto. Zdroj: Mesto Skalica

Ďalších šesť ihrísk prešlo rekonštrukciou od roku 2015 v rámci vnútroblokov sídlisk v meste. „Na základe týchto údajov je jasné, že mesto vyvíja aktivity v oblasti detských ihrísk a investuje do nich nemalé finančné prostriedky,“ povedal vedúci oddelenia.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.