Nahrávam Udalosti

Pro Musica Nostra, Cífer – Pác

16 jún 2023

Základnou ideou festivalov Pro Musica Nostra je prezentácia klasickej hudby vo významných architektonických pamiatkach viacerých slovenských regiónov.

Hudobnému centru nejde pri koncipovaní festivalu len o púhe „zatraktívnenie“ klasickej hudby a pamiatok. Ale aj o poukázanie na potenciál uchrániť, zveľadiť a rozvíjať tak umeleckú ako i historickú časť tohto pomyselného zväzku.

Napokon nejde o novodobé príťažlivé spojenie. Veď chóry kostolov, spoločenské sály kaštieľov či salóny meštianskych sídiel boli u nás ešte pred sto rokmi takmer výlučne jedinými priestormi pre pestovanie duchovnej a svetskej hudby. Vraciame sa teda našim podujatím takpovediac do prirodzeného umeleckého prostredia, lona umeleckej tvorby a jej prezentácie.

Stretávame sa na putovaní po krásnych architektonických pamiatkach za zvukov predovšetkým komornej hudby. Tá má svojou intimitou a vnútornou integritou osobitú silu priestory týchto pamätihodností rozozvučať.

Nielen vniesť do nich zvuk, ale rozvibrovať to, čo je v nich na prvý pohľad statické, umŕtvené časom z povahy architektúry, maliarstva či sochárstva. Náš zámer – odhaľovať nepoznané, pridať mu zvukom novú farbu a ukázať dnešnému človeku estetický a etický výraz minulej doby v jej nespočetných a neopakovateľných podobách.

Vstupenky: TU

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
16 júna, 2023
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:

Miesto udalosti

Kostol sv. apoštolov Petra a Pavla, Cífer – Pác
Pác 121
Cífer, 919 43 Slovenská republika
+ Google Map

Organizátor

Hudobné centrum
Phone
+421 910 904 423
Email
slavka.ferencova@hc.sk
View Organizátor Website
Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.