Nahrávam Udalosti
Divadlo Jána Palárika, Trnava Autor: Vladimír Miček

Pro Musica Nostra, Trnava

18 jún 2023

Základnou ideou festivalov Pro Musica Nostra je prezentácia klasickej hudby vo významných architektonických pamiatkach viacerých slovenských regiónov.

Hudobnému centru nejde pri koncipovaní festivalu len o púhe „zatraktívnenie“ klasickej hudby a pamiatok. Ale aj o poukázanie na potenciál uchrániť, zveľadiť a rozvíjať tak umeleckú ako i historickú časť tohto pomyselného zväzku.

Napokon nejde o novodobé príťažlivé spojenie. Veď chóry kostolov, spoločenské sály kaštieľov či salóny meštianskych sídiel boli u nás ešte pred sto rokmi takmer výlučne jedinými priestormi pre pestovanie duchovnej a svetskej hudby. Vraciame sa teda našim podujatím takpovediac do prirodzeného umeleckého prostredia, lona umeleckej tvorby a jej prezentácie.

Stretávame sa na putovaní po krásnych architektonických pamiatkach za zvukov predovšetkým komornej hudby. Tá má svojou intimitou a vnútornou integritou osobitú silu priestory týchto pamätihodností rozozvučať.

Nielen vniesť do nich zvuk, ale rozvibrovať to, čo je v nich na prvý pohľad statické, umŕtvené časom z povahy architektúry, maliarstva či sochárstva. Náš zámer – odhaľovať nepoznané, pridať mu zvukom novú farbu a ukázať dnešnému človeku estetický a etický výraz minulej doby v jej nespočetných a neopakovateľných podobách.

Vstupenky: TU

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
18 júna, 2023
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Miesto udalosti

Divadlo Jána Palárika, Trnava
Trojičné námestie 2
Trnava, 917 00 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0335511125
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Hudobné centrum
Phone
+421 910 904 423
Email
slavka.ferencova@hc.sk
View Organizátor Website
Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.