Polícia zadržala vodiča, nafúkal 3,5 promile

Trnavská pohotovostná motorizovaná jednotka (PMJ) v sobotu 7. mája 2023 popoludní zastavila vodiča, ktorý nafúkal viac ako 3,5 promile. 

Polícia prijala oznámenie o vodičovi auta Mustang, ktorý mal po Trnave jazdiť pod vplyvom alkoholu. „Policajti z PMJ auto rýchlo našli a ihneď dali vodičovi pokyn na jeho zastavenie. Muž však nereagoval a s autom pomaly pokračoval ďalej. V tom čase na miesto dorazila aj druhá hliadka PMJ a zablokovala mužovi únikovú cestu. Ten im pri zastavovaní ešte “ťukol” do kolesa,“ informovala polícia.

Policajti muža podrobili dychovej skúške, pri ktorej 49-ročný muž nafúkal 1,71 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 3,56 promile. „Policajná hliadka muža na mieste obmedzila na osobnej slobode a previezla na políciu na ďalšie úkony. Prípad si prevzali dopravní policajti, ktorí vodiča riešia v tzv. superrýchlom konaní za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ doplnila polícia.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.