Práce na parku pri Múzeu Senica sa opäť rozbiehajú

V najbližších dňoch sa opäť rozbehne pracovný ruch v areáli Múzea Senica, kde má byť obnovený pôvodný park, doplnený parkový mobiliár a zrealizované viaceré vodozádržné opatrenia na zlepšenie negatívnych dôsledkov zmeny klímy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Ako doplnila, uskutočnilo sa odovzdanie stavby projektu „Revitalizácia exteriéru Sokolovne – park“ novej realizátorskej firme HÍLEK a spol., a. s. S pôvodným realizátorom (spoločnosťou EUROFRAME) mesto Senica ukončilo zmluvu o dielo jednostranným odstúpením od zmluvy zo strany mesta Senica.

Senická radnica následne požiadala Ministerstvo životného prostredia SR o zmenu zmluvy o poskytnutí nenávratných finančných prostriedkov a predĺženie realizácie projektu do 30. novembra 2023, v čom ministerstvo mestu vyhovelo. Firma Hílek sa zaviazala projekt zrealizovať do 6 mesiacov odo dňa odovzdania staveniska.

Park pred Múzeom Senica Zdroj: Mesto Senica
Park pred Múzeom Senica Zdroj: Mesto Senica

Práce začnú búraním oplotenia okolo múzea, čo prinesie čiastočné obmedzenia parkovania v jeho okolí. Od pondelka 5. júna do piatku 9. júna 2023 bude obmedzené parkovanie pozdĺž plota na Hollého ulici. O následných etapách a obmedzeniach budeme priebežne informovať a zároveň o zákaze státia budú vodiči informovaní dočasným dopravným značením.

Vzhľadom na rozsah prác v okolí celej budovy bude od 12. júna Múzeum Senica do odvolania zatvorené.

Tento projekt sa realizuje vďaka nenávratným finančným prostriedkom z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.