Pri zápase sezóny aj zvýšený počet policajtov

V Dunajskej Strede je na programe pravdepodobne rozhodujúci duel o titul v najvyššej futbalovej súťaži, keď domáci DAC privíta bratislavský Slovan.

Polícia sa pripravuje na rizikový futbalový zápas. Zdroj: Polícia SR
Polícia sa pripravuje na rizikový futbalový zápas. Zdroj: Polícia SR

Takisto aj policajti sa pripravujú na duel, ktorý sa odohrá už v nedeľu 7. mája podvečer, na štadióne v Dunajskej Strede.

Organizátor označil futbalový zápas medzi klubmi FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava, ako rizikový. „Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov, ktorí budú v uliciach mesta dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku,“ uviedla polícia.

V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov Slovana, budú približne od 15.45 h podľa potreby uzavreté ulice Istvána Gyurcsóa, Športová. Ciboková, Záhradnícka, Ul. Gyulu Szaba a Ul. Poľná. Ulice Športová a I. Gyurcsóa budú z časti uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení.

Zároveň upozorňujme, že najmä počas presunov fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste. Žiadame fanúšikov oboch tímov, aby rešpektovali pokyny polície a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania na štadióne aj mimo neho,“ apeluje polícia.

Za výtržnosti hrozí vysoký trest

Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur. „V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. Navyše im ako “spomienka” zostane zápis v registri trestov, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní. Zároveň im súd môže uložiť zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu,“ upozornila polícia.

Pozri aj

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Zdroj: Mesto Dunajská Streda

V Dunajskej Strede pribudla ďalšia knižná búdka

Už druhá knižná búdka pribudla vďaka Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede. Tentoraz na Trhovisku, na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.