Primátor Senice odporučil základným školám minimalizovať návštevy zo stredných škôl

Primátor Senice Martin Džačovský odporučil základným školám v meste minimalizovať na najnižšiu mieru návštevy zo stredných škôl za účelom propagácie strednej školy. Vyplýva to z odpovede, ktorú vypracovalo mesto pre poslanca Mestského zastupiteľstva v Senici Romana Sovu.

„Na základe zasadnutia Rady školy Strednej odbornej škole v Senici sa pýtam, či táto stredná škola má zakázanú svoju vlastnú prezentáciu a propagáciu medzi žiakmi končiacich ročníkov základných škôl, ktorých zriaďovateľom je mesto Senica,“ smeroval poslanec Sova interpeláciu na primátora.

Mesto v odpovedi, okrem iného uviedlo, že nevydalo žiadny zákaz prezentácie a propagácie Strednej odbornej školy v Senici medzi žiakmi končiacich ročníkov základných škôl, ktorých zriaďovateľom je mesto Senica. „Na odporúčanie primátora mesta Senica Martina Džačovského bolo základným školám v meste doporučené minimalizovať na najnižšiu mieru návštevy všetkých stredných škôl za účelom propagácie strednej školy počas školského roka a vyučovania, tak aby nebol narušený výchovno – vzdelávací proces na základných školách,“ vysvetlil v odpovedi za mesto Martin Dudáš.

Ako ďalej mesto doplnilo, je na konkrétnom riaditeľovi základnej školy, aby si prípadnú prezentáciu a propagáciu stredných škôl na pôde svojej základnej školy zorganizoval v čase na to určenom – napríklad Deň otvorených dverí ZŠ a pod. „Na účel prezentácie stredných škôl mesto poskytuje priestor v spolupráci so zriaďovateľom stredných škôl počas roka na podujatiach so širokou platformou pre žiakov základných škôl i pre verejnosť, kde majú možnosť propagovať svoju školu všetky stredné školy nielen z nášho mesta,“ vysvetlilo mesto.

Pozri aj

zdroj foto: Mesto Senica

Senica: Najfrekventovanejšie priechody postrážia opäť „prechodári“

Na bezpečnosť detí pri prechádzaní cez priechody pre chodcov cestou do školy dohliadajú už niekoľko …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.