Prvý na Búroch zišiel mimo cesty, druhý robil kotrmelce medzi Koválovcom a Radošovcami

Policajti mali za uplynulé tri dni plné ruky práce s vodičmi, ktorí pod vplyvom alkoholu nezvládli šoférovanie vozidla. NaZahori.sk o tom informovala policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Rekordman s doživotným zákazom

Polícia prijala včera podvečer oznámenie o aute Renault Megan, ktoré malo v obci Borský Mikuláš, v okrese Senica, vyjsť z čerpacej stanice a vzápätí zísť mimo cestu. „Policajti podrobili 52-ročného muža, ktorý mal vozidlo šoférovať, dychovej skúške. Jej hodnota sa vyšplhala na 1,65 mg/l alkoholu . V prepočte tak muž nafúkal 3,44 promile. Navyše pri kontrole zistili, že pán má uložený doživotný zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá,“ uviedla Antalová.

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečiny ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Po kotrmelcoch vypadol z auta

Na ceste medzi obcami Koválovec a Radošovce, v okrese Skalica, mal v nedeľu podvečer zísť 26-ročný vodič auta Ford C-MAX vpravo mimo cestu, kde sa na poli niekoľkokrát prevrátil a vypadol cez okno z vozidla na zem.

Policajti mladému vodičovi namerali po nehode v dychu 2,29 promile. Pri opakovanej dychovej skúške sa výsledok vyšplhal dokonca na 2,6 promile,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Vodiča museli záchranári previezť s viacerými zraneniami do nemocnice. Policajti muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.