Región Trnava predstaví Príbehy troch miest

Počas Víkendového objavovania po Regióne Trnava sprievodcovia predstavia Príbehy troch miest. Začiatky prehliadok nadväzujú na príchody verejnej dopravy.

Návštevníci počas troch dní spoznajú kostoly, pivnice a krypty pod Trnavou, ako aj rozárium a majetky rodiny Chotekovcov v Dolnej Krupej. Nebudú chýbať prehliadky pravekého hradiska Molpír spolu s najmladším zámkom na Slovensku v obci Smolenice.

Prvou témou je Podzemné mesto

Víkendové objavovanie po Regióne Trnava, počas ktorého môžu návštevníci spoznať príbehy troch najzaujímavejších miest regiónu, odštartuje v piatok podvečer v Trnave témou Podzemného mesta.

Začiatok piatkového ekologického objavovania bude vždy o 18:00 h. pred mestskou vežou na Trojičnom námestí v Trnave. Tam bude na záujemcov čakať sprievodca. Trasa prehliadky vedie cez Kostol Najsvätejšej trojice z 18. storočia, v ktorom sú uložené kosti košických mučeníkov, stredovekou pivnicou pod mestom, Kostolom sv. Jakuba, ktorý bol v minulosti zničený zemetrasením a kryptou pod kostolom. Prehliadka končí o 20:00 h. a návštevníci počas dvoch hodín uvidia päť objektov, ktoré sú verejnosti bežne neprístupné,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Prvé termíny prehliadok začínajú od 9. júna a budú pokračovať do začiatku septembra.

Druhou je spoznávanie Dolnej Krupej

Počas letných sobôt bude Víkendové objavovanie po Regióne Trnava pokračovať spoznávaním príbehov obce Dolná Krupá neďaleko Trnavy. „Sprievodca bude skupinu čakať na zastávke pri Kostole sv. Ondreja o 12:45 h. popoludní. Čas začiatku prehliadky je prispôsobený príchodu spojov medzimestskej dopravy z Trnavy. Odtiaľ vedie prehliadka obecným múzeom, kryptou rodiny Chotekovcov, rodinnou hrobkou Brunsvikovcov a tiež parkom pri klasicistickom kaštieli i Beethovenovým domčekom,“ vysvetľuje Alexander Prostinák. Dodáva, že bodkou za celodenným objavovaním budú tisícky ruží v najväčšom rozáriu na Slovensku v areáli Medolandie. Prvá prehliadka sa bude konať v sobotu 10. júna a nasledujúce plánované termíny sú 8. júla, 5. augusta a 2. septembra.

Dolná Krupá - kaštieľ Autor: Vladimír Miček
Dolná Krupá – kaštieľ Autor: Vladimír Miček

Spoznávanie uzavrie obec Smolenice

Víkendové objavovanie po Regióne Trnava uzavrie nedeľné spoznávanie obce Smolenice. Sprievodca skupinu vyzdvihne o 12:30 h. pár metrov od vlakovej stanice v medovinárstve Včelovina pod Smolenickým zámkom. „Prvé miesto, ktoré je súčasťou prehliadky, je múzeum Molpír. Sprievodca skupinu ďalej zavedie na praveké hradisko Molpír, ako aj na Smolenický zámok postavený Jozefom Pálffym,“ dodáva Alexander Prostinák. Termíny nedeľných prehliadok sú 11. júna, 9. júla, 6. augusta a 3. septembra.

Smolenický zámok Autor: Vladimír Miček
Smolenický zámok Autor: Vladimír Miček

Obec Smolenice je veľmi dobre prepojená s Bratislavou, Záhorím alebo s Trnavou autobusovou aj vlakovou hromadnou dopravou. V letných mesiacoch bude navyše v obci premávať bezplatná pravidelná kyvadlová doprava. Zastávky bude mať na železničnej stanici, pri medovinárstve Včelovina, v centre obce a na parkovisku v rekreačnej oblasti Jahodník pod jaskyňou Driny vďaka podpore Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Našou snahou je vytvoriť pre turistov zo Slovenska, ako aj zo zahraničia, program na celý víkend tak, aby mohli využívať ekologickejší spôsob cestovania hromadnou dopravou. V Trnave zažijú atmosféru historického mestečka a zároveň objavia príbehy miest okolitého regiónu,“ dodáva Prostinák.

Zároveň OOCR Trnava Tourism zabezpečila, že ubytovaní hostia v trnavskom Hoteli Spectrum, v Penzióne Patriot alebo v Apartments 1620yr získajú zľavový kupón na prehliadky.

Ceny letných prehliadok

Podzemné mesto Trnava – 8 €, Prehliadka Dolnej Krupej – 13 € a prehliadka Smoleníc – 15 €

*deti do 6 rokov zdarma

Všetky tri prehliadky spolu – 32 €

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.