Šaštín-Stráže: Poslanec zastupiteľstva sa vzdal mandátu

O vzdaní sa mandátu poslanca Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Šaštíne-Strážach a nástup náhradníka na uvoľnený post informoval v oznámení primátor mesta Radovan Prstek.

Mandát poslanca MsZ v Šaštíne-Strážach uvoľnil zvolený poslanec vo volebnom obvode č. 1, volebný okrsok č.1 Marek Gach a to písomným vzdaním sa svojho mandátu 17. júla 2023. V zmysle zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ak zanikol mandát poslanca mestského zastupiteľstva, nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov.

Kandidát náhradník s najvyšším počtom vo volebnom obvode č. 1, volebný okrsok č. 1 je Gustáv Meliš, ktorý písomne oznámil, že sa vzdáva mandátu poslanca MsZ. Ako druhý náhradník kandidát je Dušan Waldecker, ktorý nastúpi na uvoľnený post poslanca. Funkcie poslanca mestského zastupiteľstva sa ujme po zložení zákonom predpísaného sľubu poslanca na najbližšom zasadaní MsZ v Šaštíne-Strážach.

Pozri aj

Ihrisko je určené pre žiakov elokovaného pracoviska v časti mesta Stráže. Zdroj foto: Radovan Prstek FB

Nové športové ihrisko otvorili v meste Šaštín-Stráže

Školské športové ihrisko v meste Šaštín-Stráže bolo slávnostne otvorené začiatkom nového školského roka v pondelok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.