Sídlisko Na hlinách v Trnave má nové ihrisko a oddychovú zónu

Mesto Trnava má za sebou ďalší zrealizovaný projekt nového multifunkčného ihriska a zelenej oddychovej zóny. V rámci revitalizácie vnútroblokov sa k nim zaradil aj verejný priestor sídliska Na hlinách v lokalite za reštauráciou Kysuca.

Obyvatelia získali funkčný priestor na aktívne trávenie voľného času, do realizácie ktorého boli zapojení v rámci procesu participatívneho plánovania. “O novej podobe pôvodného priestoru sa začalo komunikovať s obyvateľmi na verejných stretnutiach v roku 2017. Ich návrhy a pripomienky sa zapracovali do projektovej dokumentácie, tak aby výsledná podoba vynovenej lokality čo najviac zodpovedala ich potrebám a želaniam,“ uviedlo mesto.

Výsledkom participatívneho plánovania je komplexná revitalizácia dvoru s rozlohou 5370 m2, ktorý budú môcť plnohodnotne využívať návštevníci rôznych vekových kategórií. „Územie vnútrobloku je rozdelené na niekoľko sektorov s rôznymi možnosťami využitia. Detské ihrisko tvoria herné prvky určené pre deti rôzneho veku. Exteriérové fitness prvky, streetbalové koše a bránky pre minifutbal vypĺňajú plochu multifunkčného ihriska,“ informovalo mesto.

Podstatnú čas oživeného verejného priestoru tvorí aj oddychová zóna, v rámci ktorej návštevníkom spríjemňuje pobyt zeleň a nové stromy. Pred slnkom ich chránia tieniace prvky a v letných horúčavách sa môžu osviežiť prostredníctvom vodných rozprašovačov a pitnej fontánky.

Rekonštrukciou prešli tiež chodníky a verejný priestor dotvorili moderné lavičky a nové verejné osvetlenie. V lokalite sa urobila aj predpríprava na kamerový systém.

Sídlisko Na hlinách v Trnave má nové ihrisko a oddychovú zónu. zdroj: Mesto Trnava
Sídlisko Na hlinách v Trnave má nové ihrisko a oddychovú zónu. zdroj: Mesto Trnava

Celková hodnota investície na obnovu tohto verejného priestranstva bola vyše 600.000 eur a mesto na ňu získalo z Európskej únie (EÚ) nenávratný finančný príspevok v hodnote vyše 500.000 eur. Proces revitalizácie bol dokončený v roku 2023. Projekt je pokračovaním zámeru mesta vynoviť všetky vnútrobloky v meste, pričom sa dbá na ekologické princípy a adaptáciu na zmenu klímy.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.