Skalica má spracovaný projekt rozhľadne na Čupoch, čaká na výzvu

Mesto Skalica má v súčasnosti pripravenú kompletnú projektovú dokumentáciu na výstavbu rozhľadne na Čupoch v Zlatníckej doline. Informoval o tom vedúci oddelenia strategického rozvoja Michal Čunderlík.

Dokumentácia je pripravená vrátane potrebných povolení na výstavbu. „Momentálne čakáme na výzvu, v rámci ktorej by sme mohli tento projekt realizovať,“ uviedol Čunderlík.

Nereálna nie je ani ďalšia rozhľadňa v blízkosti vysielača Vintoperk. „Tento projekt je súčasťou rozvojového programu mesta Skalica stanoveného na obdobie do roku 2027 a bol schválený mestským zastupiteľstvom,“ informoval Čunderlík.

Ako doplnil, základným predpokladom na realizáciu tohto zámeru je disponovať spracovanou projektovou dokumentáciou. „Tá zahŕňa rozpočet a všetky potrebné povolenia. Je nevyhnutné zabezpečiť aj zdroj financovania, keďže tento projekt predstavuje nákladnú investíciu,“ povedal vedúci oddelenia strategického rozvoja.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.