Skalica predáva loď, na ktorú dostala financie z eurofondov

Mesto Skalica predáva loď. Na jej predaj vyhlásilo verejnú súťaž. Loď kotví v prístave na Baťovom kanáli. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnilo mesto Skalica.

Predmetom súťaže je plavidlo s názvom „SI SKALICA“, ktoré je umiestnené v prístavisku na Baťovom kanáli v Skalici. Je vedené ako Plávajúca cezhraničná environmentálna expozícia a mesto ju zakúpilo ešte za čias primátorovania Stanislava Chovanca.

Predmetom súťaže je plavidlo s názvom „SI SKALICA zdroj: Mesto Skalica

Kúpna cena je stanovená na minimálne 8000 eur

Kúpna cena je stanovená v minimálnej výške 8000 eur. Jediným kritériom, ktoré rozhodne o víťazovi súťaže je cena. Záujemca musí svoju ponuku zaslať na mesto do 26. júla 2023 do 11.00 h a zložiť zábezpeku vo výške 800 eur. Komisia bude obálky otvárať ešte v ten istý deň o 15.00 h. V prípade úspešného uchádzača bude zábezpeka započítaná do výšky sumy, ktorú úspešný uchádzač ponúkol. Celá kúpna cena musí byť zaplatená do 45 dní odo dňa otvárania obálok.

Loď slávnostne pokrstili v lete 2013 a mala slúžiť ako plávajúca cezhraničná environmentálna expozícia na Baťovom kanáli. Expozícia bola navrhnutá ako plavidlo kotviace v prístave. Jeho dĺžka je približne desať metrov, šírka tri metre. Loď bola vybavená elektromotorom, akumulátory mali dobíjať fotovoltické panely. Expozícia mala kapacitu približne 22 návštevníkov.

Predmetom súťaže je plavidlo s názvom „SI SKALICA zdroj: Mesto Skalica

Projekt za 39.700 eur realizovali od 1. júna 2012

Z Prístavu Skalica sa mala loď pravidelne presúvať do ďalších prístavných miest na Baťovom kanáli. Jej návštevníci mali pomocou audiovizuálnych prezentácií a náučných tabúľ spoznávať prírodu, kultúru, turistiku a iné špecifiká dotknutej oblasti. Aktivita mala priniesť aj zvýšenie pohybu turistov medzi slovenským a českým územím.

Vytvorením plávajúcej expozície a náučného propagačného materiálu „Okolo Moravy a Baťáku“ malo mesto Skalica záujem o podporu a propagovanie cezhraničného cestovného ruchu. Projekt v hodnote 39.700 eur bol realizovaný od 1. júna 2012 a bol spolufinancovaný z prostriedkov únie, z Programu cezhraničnej spolupráce SR- ČR 2007-2013. Partnerským mestom programu bolo mesto Strážnice.

Zdroj: NaZahori.sk

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.