Skalica spúšťa rýchloobrátkové parkovanie v centre mesta

V septembri sa v Skalici spúšťa rýchloobrátkové parkovanie v centrálnej mestskej zóne. 

„Parkovanie v meste je z roka na rok horšie a Mesto Skalica preto plánuje postupne zaviesť viaceré opatrenia, ktoré súčasnú situáciu zlepšia. Prvým krokom je spustenie bezplatného rýchloobrátkového parkovania v centrálnej mestskej zóne. Od pondelka 4. septembra začíname jeho pilotnú fázu,“ dopĺňa Mesto Skalica.

Úseky rýchloobrátkového parkovania

Rýchloobrátkové parkovanie bude zavedené na štyroch vymedzených úsekoch (celkovo 53 miest):

  • Potočná ulica (od Kaviarne pod lampou po predajňu Coop Jednota) – 17 miest.
  • Štefánikova ulica (od pasáže po pekáreň) – 10 miest.
  • Námestie slobody (cez cestu oproti mestskému úradu) – 8 miest.
  • Námestie slobody (cez cestu oproti Domu kultúry) – 18 miest.

Vodiči budú môcť v týchto úsekoch parkovať maximálne 1 hodinu – po celý čas zdarma Po uplynutí tohto časového intervalu musia parkovacie miesto uvoľniť. Rýchloobrátkové parkovanie bude na týchto miestach platné každý pracovný deň od 07:00 hod. do 17:00 hod. a bude kontrolované kamerovým systémom prostredníctvom mestskej polície. V ostatnom čase zostáva v týchto vymedzených úsekoch doterajší neregulovaný režim.

„Účelom tohto opatrenia je, aby mali občania k dispozícii parkovacie miesta na krátkodobé parkovanie a mohli si tak počas pracovných dní vybaviť v centre mesta bežné záležitosti ako návštevu pošty, banky či úradu,“ uviedla samospráva.

Rýchloobrátkové parkovanie nie je jediné ani posledné riešenie na reguláciu parkovacej situácie v meste. Je však prvým dôležitým krokom k jej postupnému zlepšeniu. „Pripomeňme, že v týchto týždňoch pomaly finišuje projekt Moderné technológie mesta Skalica, vďaka ktorému sa v centrálnej mestskej zóne nainštalovalo 502 parkovacích senzorov. Jeho prínos v tejto oblasti bude v efektívnej navigácii vodičov prostredníctvom mapovania aktuálnej obsadenosti parkovacích miest,“ uzatvára Mesto Skalica.

Pozri aj

MFK Skalica sa predstaví pred kamerami v Podbrezovej

Po reprezentačnej prestávke sa opäť roztáča futbalový kolotoč a MFK Skalica v rámci 7. kola Niké …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.