Slávnostné umiestnenie glajchy novej veľkej haly v Senici

Vo štvrtok, 24. augusta 2023 bolo slávnostné umiestnenie glajchy (dosiahnutia najvyššieho bodu stavby) novej veľkej haly (13 300 m²) investora IPEC Group.

Okrem zástupcov investora, stavebníka a budúceho užívateľa sa na nej zúčastnili aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a primátor mesta Senica Martin Ďžačovský.

Symbolický stromček na streche umiestnil najväčší mobilný stavebný žeriav v strednej Európe. Model Liebherr MK 140 PLUS, ktorý v Senici pracuje, totiž môže narásť do takmer 100 metrov a dočiahnuť až na 58,5 metra. Investor halu stavia pre MAHLE Behr Senica a zodpovedá najmodernejším štandardom pre ekologické stavby a progresívny manažment energií.

Po dobudovaní novej haly bude celý areál s rozlohou budov viac ako 30 tisíc m² slúžiť až tisícke pracovníkov globálnej spoločnosti MAHLE. Súčasťou areálu je aj rozsiahle výskumno-vývojové centrum pre klimatizačných jednotky – vrátane tých, ktoré budú využívané v elektromobiloch, v ktorom pracuje 150 vysokokvalifikovaných pracovníkov.

Nová budova, ktorá bude dokončená a odovzdaná do užívania na jeseň tohto roka, poskytne obyvateľom a návštevníkom Senice okrem zvýšenia povodňovej ochrany aj verejne prístupnú zelenú zónu a upravený park s možnosťou využitia na relaxačné a športové aktivity.

Pozri aj

TTSK: Cyklocesta od Lávky Veľkej Moravy popri rieke Morava k rozcestníku v Adamove

Krajskí poslanci v stredu 6. septembra 2023 otvorili 7. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.