SÚC TTSK: Čierna skládka pri obci Čáry

Čierne skládky na cestách Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) nie sú raritou, ani na Záhorí.

„Čierne skládky na cestách v našej správe nie sú raritou a pri ich odstraňovaní postupujeme v zmysle zákona. V prípade, že pri ceste nájdeme nezákonne umiestnený odpad, plníme si ohlasovaciu povinnosť voči príslušnému okresnému úradu i obci,“ informuje o tom Správa a údržba (SÚC) TTSK.

V uplynulých dňoch pri výkone údržby našli jednu zo skládok pri obci Čáry v okrese Senica na ceste číslo III/1142 v úseku 3,101 km. Je priam zarážajúce, že medzi odpadom sa nachádzali obaly s doručovacou adresou, vďaka čomu je možné vinníka vypátrať a posunúť prípad príslušným orgánom.

Odpad na tejto čiernej skládke bol komunálneho charakteru, a tak namiesto prírody mohol skončiť v čiernom kontajneri, ktorých dostupnosť je v dnešnej dobe bezproblémová a takýto priestupok je odsúdeniahodný. „Správajme sa na cestách zodpovedne nielen za volantom, ale aj mimo neho,“ dopĺňa Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja.

Zdroj: SÚC TTSK

Pozri aj

Arriva Trnava - ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

TTSK: Môžete pripomienkovať zmeny cestovných poriadkov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK): Výzva na pripomienkovanie zmien cestovných poriadkov (CP) verejnej autobusovej dopravy pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.