TTSK: KIRA Akadémia pozná víťaza prvého ročníka

Trnavský samosprávny kraj spolu s KIRA, Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou, a inovačným štúdiom Kiuub uzavrel prvý ročník akceleračného programu pre podnikateľov z Trnavského kraja s názvom KIRA Akadémia.

Sumou 5000 eur bola odmenená spoločnosť Visions Entertainment. Tá počas trvania akadémie zaznamenala najväčší progres. Vyhodnotenie trojmesačného programu sa uskutočnilo v utorok 27. júna 2023 v Divadle Jána Palárika v Trnave. Novinkou na podporu malého a stredného podnikania je už aj digitálna asistovaná služba online poradenstva KIRA Mentoring.

Energia sa musí investovať do podnikania

Ak má byť Trnavský kraj konkurencieschopným na Slovensku i za jeho hranicami, musíme investovať energiu aj do podpory malého a stredného podnikania. Za sebou máme úspešný prvý ročník akceleračného programu KIRA Akadémie. Cieľom je, aby účastníci dostali nadobudnuté poznatky do praxe, pričom verím, že sme všetkým zúčastneným aj takýmto spôsobom pomohli v ich podnikaní,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Ako doplnil, akceleráciu podpory malého a stredného podnikania župa posunula do ďalšieho kroku. Tým je online mentoring s kvalitnými odborníkmi.

KIRA Akadémia bola pre malé a stredné podniky

Trojmesačný program KIRA Akadémia bol určený pre malé a stredné firmy fungujúce minimálne tri roky. Zároveň majú sídlo na území Trnavského kraja. Na prvom ročníku akadémie sa zúčastnilo 13 subjektov. Zástupcovia absolvovali od apríla do júna spolu osem workshopov pod vedením odborníkov so špecializáciou na malé a stredné podnikanie v rôznych oblastiach.

KIRA Akadémia pozná víťaza prvého ročníka. Zdroj: TTSK
KIRA Akadémia pozná víťaza prvého ročníka. Zdroj: TTSK

Postup zapojených podnikov bol priebežne hodnotený. Prvý ročník KIRA Akadémie uzavreli záverečné prezentácie firiem. „Pre nás ide o veľmi potrebné skúsenosti. Tie sme zužitkovali v prospech rozvoja firmy a naďalej v tom budeme pokračovať. Okrem informácií sme si odniesli aj množstvo nových kontaktov. Tie môžu nakopnúť náš biznis. Veľké poďakovanie patrí všetkým prednášajúcim i tým, ktorí celú akadémiu zorganizovali,“ uviedol konateľ víťaznej firmy Radoslav Drobný.

Kraj realizuje všetky kroky k podpore malého a stredného podnikania v súlade s odporúčaniami v Stratégii rozvoja malého a stredného podnikania v Trnavskom samosprávnom kraji pre roky 2022 až 2027. Okrem realizácie akadémie už niekoľko mesiacov funguje aj informačno-komunikačná platforma.

Spustili sme digitálnu asistovanú službu online poradenstva KIRA Mentoring. Vďaka tomuto nástroju sa malí a strední podnikatelia môžu skontaktovať s mentormi a odborníkmi z oblasti financií, marketingu, manažmentu, vnútorného riadenia a ďalších. Na webe www.podnikamvkraji.sk stačí kliknúť na sekciu Mentoring. Tam sa malí a strední podnikatelia môžu podľa potreby spojiť s jedným z deviatich mentorov,“ uviedol Marek Krnáč z KIRA.

Pozri aj

Ilustračné foto Zdroj: Canva

Viac osôb neprežilo tragickú nehodu dodávky na D1

Mimoriadne tragická nehoda sa stala na diaľnici D1, kde poľský Fiat Ducato, v ktorom sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.