TTSK Kiraton: Registrácia na krajský hackathon je spustená

Registrácia na krajský hackathon je spustená. Hlavnou témou je podpora a rozvoj dobrovoľníctva v Trnavskom kraji.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v spolupráci s Krajskou inovačnou a rozvojovou agentúrou (KIRA) a Dobrovoľníckym centrom Trnavského kraja pripravuje už tretí ročník úspešného 24-hodinového hackathonu s názvom Kiraton.

Premiérovo sa uskutoční v priestoroch zrekonštruovanej priemyselnej pamiatky Elektrárňa Piešťany, a to 22. až 23. septembra 2023.

„Už po tretíkrát vytvoríme príležitosť pre talentovaných inovátorov, marketérov a ďalších, ktorí majú chuť prispieť k pozitívnemu rozvoju kraja, ako aj ich budúcnosti. Témou tretieho ročníka krajského hackathonu je podpora a rozvoj dobrovoľníctva v Trnavskom kraji. Uplynulé dva ročníky nám ukázali, že mladým ľuďom záleží na tom, v akom prostredí žijú a aké možnosti na rozvoj majú, preto som presvedčený že aj toto zadanie ich osloví a opäť budeme svedkami skvelých nápadov, ktoré finančne podporíme a spoločne premeníme do reality,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že víťaz získa finančnú odmenu vo výške 2.500 eur, a zároveň možnosť realizácie víťazného projektu vo výške maximálne 10-tisíc eur.

Kiraton 3, Piešťany

V 24-hodinovom hackathone s názvom Kiraton, budú prihlásené tímy hľadať riešenia na vytváranie podmienok pre dlhodobý, efektívny a systematický rozvoj spoločnosti, regiónu, ale aj samotných dobrovoľníkov. Pôjde o oblasti aktívnej podpory dobrovoľníkov, realizáciu vzdelávacích aktivít, vytvorenie dlhodobého dobrovoľníckeho programu, ale aj vybudovanie dostupných komunikačných kanálov.

Župa prostredníctvom Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry a s cieľom posilnenia rozvoja dobrovoľníctva v kraji, minulý rok podporila vznik občianskeho združenia s názvom Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja. Jeho víziou je vytvárať podnecujúce prostredie pre prácu s dobrovoľníkmi, propagovať myšlienku a hodnotu dobrovoľníctva, ako aj vzdelávať a spájať angažovaných ľudí k pomoci komunitám v ich prostredí.

Súťažiť môžu záujemcovia starší ako 18 rokov, pričom registrácia prebieha na webovej stránke www.kiraton.sk, kde sú uverejnené aj ďalšie informácie o podujatí.

Pozri aj

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany ponúka pre návštevníkov bohatý septembrový program

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.